Cengiz Ünder

Cengiz Ünder ve Merih Demiral Tepkisi

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Hırvatistan ve Letonya’yı yenerek Euro 2024’e katılım hakkı elde ederken Cengiz Ünder ve Merih Demiral kadroda yer almadılar.

Stefan Kuntz’un gönderilip de takımın başına Vincenzo Montella’nın gelmesi ile birlikte aday kadroya çağırılan isimler de değişti. İtalyan teknik adam, Stefan Kuntz‘un vazgeçmediği isimleri kadroya almazken Alman hocanın pek de düşünmediği oyuncuları ise direkt ilk 11’e koydu. Alman teknik adam Stefan Kuntz için vazgeçilmez olup da İtalyan çalıştırıcı V. Montella’nın kadroya dahil etmediği Cengiz ünder ve Merih Demiral, sakatlıkları nedeni ile iki önemli maçta takımı yalnız bıraktılar.

Merih Demiral Arap yarımadasında, Cengiz Ünder ise Fenerbahçe’de futbol hayatına devam etmekte ve her iki oyuncu da sakatlıkları sebebi ile takımlarından uzaklar. Gerçi Cengiz Ünder’in tek başına çalışmalara başladığı öğrenildi ama Merih Demiral için en az 1 ay daha antrenman yapamaz deniyor. Bu oyunculara yönelik tepkinin adresi ise Stefan Kuntz ya da VÇ Montella değil Hakan Çalhanoğlu oldu.

Hakan Neden Tepki Gördü?

Bilindiği üzere Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemelerinde D grubunda mücadele ediyordu. Grupta Hırvatistan, Galler, Ermenistan ve Letonya ile eşleşen Türkiye ilk maçında Ermenistan’ı deplasmanda yenmiş ancak oyun olarak eleştirilmişti. İkinci maçında ise iç sahada çok kötü bir oyunun sonunda Hırvatistan’a 2 – 0 mağlup olmuştu milli takım. Bu maçtan sonra oynadığı iki maçı kazanarak grubunda iddiasını sürdürse de yine de oyun olarak hep eleştirildi ve hep beklentilerin altında kaldı. Sonrasında grup maçında iç sahada Ermenistan ile 1 – 1 berabere kalınması ile Alman teknik adam Stefan Kuntz’a yönelik eleştiriler tavan yaptı ve birkaç gün sonra da hazırlık maçında Japonya bizi 4 – 2 yenince Kuntz ile yolları ayırdı Türkiye Futbol Federasyonu.

Alman teknik adam hep eleştirildi milli takımda, oynattığı oyun beğenilmedi. Haliyle oyuncular da bu eleştiriden nasibini aldı ve Cengiz Ünder ile Merih Demiral da Alman teknik adamın ilk 11’inin değişmez parçalarıydılar. Kuntz sonrası takımın başına geçen V. Montella ise aday kadroyu oluştururken sakat olan bu iki oyuncuyu kadroya almadı. Bununla birlikte Alman teknik adamın pek de forma vermediği Abdülkerim Bardakçı’yı direkt ilk 11 oyuncusu yaptı Montella ve devamında da iki önemli galibiyet ile Türkiye gruptan çıkmayı garantiledi.

Merih Demiral

Cengiz Ünder ve Merih Demiral’ı Andı

Kazanılan Letonya maçından sonra takımın kaptanlarından olan Hakan Çalhanoğlu mikrofonlara konuşurken Cengiz Ünder ve Merih Demiral’ı da andı. Bugün aramızda olmayan isimler de var, onların da katkıları var sözlerinde tepki çekecek bir şey yoktu elbette ama devamında aramızda olmalarını bekliyoruz gibi haddinin aşan bir açıklamaya imza attı Hakan Çalhanoğlu. İşte bu açıklama sebebi ile sosyal medyada Hakan’a yönelik bir anda büyük bir tepki meydana geldi ve hala eleştiriler sürmekte.