Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Rövanşı ve Bileti Almak İstiyor

Olimpik Marsilya formasıyla çok başarılı bir sezon geçiren Cengiz Ünder ve arkadaşları, UEFA Şampiyonlar Ligi hedefleri için çok kritik bir maça çıkıyorlar.

Teknik direktör Jorge Sampaoli önderliğinde oldukça iyi bir sezon geçiren Olimpik Marsilya, an itibariyle Fransa Ligue 1’de 2021 – 2022 Sezonu’nda 34 karşılaşmayı geride bıraktı.

Bu karşılaşmalarda rakiplerini 19 kez mağlup etmeyi başaran Cengiz Ünder ve arkadaşları 8 beraberlik ve 7 de mağlubiyet alarak hanelerine 65 puan yazdırdılar. Bu performansıyla Fransa Ligue 1 puan sıralamasının ikinci basamağında yer alan Olimpik Marsilya, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılım için ikinci sıradaki basamağın en büyük adayı konumunda.

Geçtiğimiz günlerde Fransa Ligue 1’de beklendiği gibi şampiyonluğunu ilan eden Paris Saint Germain’in ardından yer alan Marsilya ekibi, üçüncü sıradaki Rennes’e 6 puan fark atmış durumda. 20 takımlı Fransa Ligue 1’de bitime 3 hafta kala farkı korumak ve mümkünse arttırarak işini bir an önce bitirmek isteyen teknik direktör Jorge Sampaoli’nin öğrencilerinin sıradaki hedefi Olimpik Lyon’u mağlup etmek.

Tarihsel açıdan Fransa Ligue 1’in en büyük kulüplerinden olan ancak bu sezon gösterdiği performansla şu anda ancak sekizinci sırada kendisine yer bulabilen Olimpik Lyon, yine de çok yetenekli oyuncularıyla ciddi bir kadroya sahip.

İşte bu yüzden Cengiz Ünder ve arkadaşları Olimpik Lyon’a karşı çok dikkatli olmak zorundalar. Zira herhangi bir puan kaybı demek Rennes’in son haftalara daha da motive girmesine ve belki de farkın kapanmasına bile sebep olabilir.

Olimpik Lyon Tarihsel Olarak Üstün

cengiz ünder

Fransa futbolunun iki devi Olimpik Marsilya ve Olimpik Lyon, adlarına yakışır şekilde birbirlerine defalarca rakip olup 3 puan mücadelesi verdiler.

Bugüne kadar 57 maçta karşılaşan iki takımdan Olimpik Lyon, rekabetin daha da başarılı olan tarafı olmayı başardı.

Öyle ki Lyon temsilcisi bu maçların 25’inde galip gelerek büyük bir üstünlük kurdu. Olimpik Marsilya ise rakibi karşısında 12 kez galibiyet sevinci yaşayabildi. 20 maçta ise her iki takım da galibiyet alamadı ve puanları paylaşmak zorunda kaldılar.

Tüm bu istatistiklerin ötesinde Olimpik Marsilya’nın Olimpik Lyon karşısında aldığı son galibiyet üzerinden yıllar geçti. Zira Marsilya temsilcisinin son galibiyeti Fransa Ligue 1’in 2019 – 2022 Sezonu’nun ilk yarısında gerçekleşmişti.

Cengiz Ünder İlk Yarıdaki Maçta Ne Yapmıştı

Olimpik Marsilya’nın Olimpik Lyon ile karşılaştığı son maçta milli futbolcumuz Cengiz Ünder de sahadaydı.

Fransa Ligue 1 2021 – 2022 Sezonu’nun 14’üncü haftasında gerçekleşen o maçta Cengiz Ünder, maça hocası Jorge Sampaoli tarafından ilk 11’de başlamıştı.

Maçta 86 dakika sahada kalarak her maç olduğu gibi elinden geleni yapan Cengiz Ünder, ne yazık ki gol veya asist katkısı yapamamıştı. Karşılaşmanın son düdüğü çaldığında ise sevinen taraf Shaqiri ve Moussa Dembele’nin golleriyle Olimpik Lyon olmuştu.

Şimdi Cengiz Ünder ve arkadaşları bu maçta rövanşı alıp UEFA Şampiyonlar Ligi yolunda büyük bir adım atmaya çalışacaklar.