Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Sakatlıkla Yine Mi Dedirtti

Bu sezon Fransa Ligue 1’in güçlü ekiplerinden Olimpik Marsilya formasıyla harikalar yaratan Cengiz Ünder, taraftarları ve kendini seven herkesi oldukça korkuttu.

Cengiz Ünder kariyerinin başladığı Altınordu günlerinden itibaren Türk futbolseverlerin ne kadar yetenekli olduğunu bildikleri büyük bir potansiyel olarak futbol sahnesinde yer alıyor.

Altınordu’da henüz çok genç bir çocukken, şu anda İngiltere Premier League’in en elit savunmacıları arsında gösterilen Çağlar Söyüncü ile birlikte futbolumuzun geleceği olarak gösterilen Cengiz Ünder, İzmir’den İstanbul’a geldiğinde herkesi büyük takımların yolunu tutacağına inandırmıştı.

Ancak onun tercihi İstanbul’un yeni yeni büyümeye başlayan kulübü İstanbul Medipol Başakşehir olmuştu. İstanbul Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde oyununu geliştiren Cengiz, Avrupa’nın yolunu çok kısa sürede tutarak İtalyan devi Roma’ya transfer olmuştu.

İnanılmaz Potansiyel ve Bitmeyen Sakatlıklar

Cengiz Ünder İtalya Serie A takımlarından AS Roma’ya transfer olduğunda herkes yeni bir süper yıldızın doğuşuna şahit olmayı bekliyordu.

Aslında milli yıldızımız Roma’daki kariyerine Eusebio Di Francesco önderliğinde çok da iyi başlamıştı. Teknik direktörüyle belirli bir uyum yakalayan oyuncumuz, sahada kalitesini yansıttıkça daha da büyüyordu. Ne var ki onun peşini daha sonraları da bir türlü bırakmayacak sakatlık illeti burada başına bela oldu.

Cengiz Ünder’in Roma’da yaşadığı sakatlıklar onu İtalya’da bir türlü rahat bırakmadı ve oyuncumuz neredeyse her performansını arttırdığında onun yakasına yapıştı.

İtalya’da AS Roma formasıyla sakatlıklardan mental olarak da çok etkilenen Cengiz, çareyi hava değişiminde bulmak için kiralanmakta buldu. Milli oyuncumuzun yeni adresi ise bir başka milli yıldızımızın formasını giydiği Leicester City idi. Çocukluktan beri çok yakın arkadaşı olan Çağlar Söyüncü ile İngiltere’de buluşan Cengiz, Leicester City kariyerine de aslında fena başlamamıştı.

Ancak onu hem pandemi dönemi hem de sakatlıklar vurdu ve yine istediği yeniden doğuşu yapamadı. Başarısız geçen İngiltere serüveninin sonrasında AS Roma’ya dönen yıldız oyuncumuzu orada bir fenomen bekliyordu. Zira AS Roma, Portekizli dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile anlaşmıştı.

Yeni teknik direktörün Cengiz hakkındaki kararı merak edilirken Cengiz zaten kendisine yeni bir yol haritası çizmeyi kafaya koymuştu. Onun sonraki adresi Olimpik Marsilya oldu.

Cengiz Ünder Yine Aynı Şeyi Mi Yaşayacak

cengiz ünder

Olimpik Marsilya’nın başında bulunan Şilili teknik direktör Jorge Sampaoli, milli yıldızımıza sezon başından itibaren çok güvendi.

Bu güvenin karşılığını çok iyi bir şekilde veren Cengiz, yıllardır beklediği geri dönüşü gerçekleştirdi. Olimpik Marsilya formasıyla 41 maça çıkan oyuncumuz, 12 gol 5 asistle takımın Dimitri Payet’ten sonraki en golcü ismi oldu.

Buna karşın geçen hafta oynanan PSG maçı yine Cengiz’i sevenleri korkuttu. Oyunun devresinde sakatlanarak kenara gelen Cengiz için son gelen bilgiler durumun ciddi olabileceği yönünde. 24 Nisan’da oynanacak Reims maçında oynaması beklenmeyen milli oyuncu için gerekli tetkikler büyük bir titizlikle yapılıyor.

Umuyoruz en yakın zamanda sahalar dönersin Cengiz, geçmiş olsun!