Cengiz Ünder

Fenerbahçe Cengiz’i Bitiriyor

Süper Lig’de sezonu ikinci sırada tamamlayan ama şimdiye kadar transferin şampiyonu olan Fenerbahçe Zaha transferi ile sert bir darbe almıştı. Fenerbahçe uzun süredir Zaha ile irtibat halindeydi ve artık bu transferi bitirmesi bekleniyordu ama devreye Galatasaray girdi. Eski oyuncusu Didier Dorgba faktörünü de devreye sokan sarı kırmızlı takım Zaha transferini tek günde bitirmeyi başardı ve transferde Fenerbahçe’ye son yılların en büyük çalımlarından birini atmış oldu.

Fenerbahçe Zaha olayında yaşadığı hayal kırıklığını artık geride bıraktı ve yeni isimlere yöneldi. Sarı lacivertli takım zaten uzun süredir Olimpik Marsilya forması giyen Cengiz Ünder ile ilgileniyordu ama bu kez bu transferi bitirme aşamasına geldi sarı lacivertli ekip.

Cengiz Ünder İkna Oldu

Cengiz Ünder’in adı hemen hemen her transfer döneminde Türk kulüpleri ile anılıyordu. Milli oyuncu genç yaşta Avrupa’ya gidip çok başarılı maçlar çıkarmış olsa da genel olarak bir istikrar sorunu hep oldu ve bu da onun zaman zaman üç büyüklerle anılması için yeterliydi. Zira ülkemizde yabancı sınırlaması olması dolayısı ile Türk futbolcular olduklarından daha değerli hale geliyorlar ve kaliteli Türk futbolcu isteyen takımların da aklına ilk gelen isim Avrupa’da tam bir istikrar yakalayamamış olan Cengiz Ünder oluyor.

2022 – 2023 futbol sezonu başında Galatasaray ile ismi çok anıldı milli oyuncunun. O dönem takımın yeni teknik direktörü olan Igor Tudor ile bazı sorunlar yaşamıştı Cengiz Ünder. Ancak sonrasında bu sorunlar hallolunca Galatasaray ve Cengiz Ünder’în adını yan yana yazan haberlerin de arkası kesildi. Bu sezon ise işler biraz daha farklı ama Cengiz için. Cengiz Ünder, 2021 – 2022 futbol sezonunda Olimpik Marsilya’da kiralık olarak forma giyip de çok başarılı olunca kulüp Cengiz Ünder’in bonservisini almıştı.

2022 – 2023 futbol sezonu başında Olimpik Marsilya hoca değişikliğine gitti ve takımın başına gelen ıgor Tudor kanat forvetsiz oynayınca Cengiz Ünder forma bulmakta zorlandı. Bu dönemde ismi Türk takımları ile anılan Cengiz sonrasında bir şekilde kadroya tekrar girince bu haberler de gündemden düştü. Ancak Marsilya bu sezonun başında bir kez daha hoca değişikliğine gitti Cengiz Ünder de bir kez daha yeni sisteme uyum sorunu yaşamak istemedi ve Fenerbahçe’nin teklifini kabul etti.

Ünder Fenerbahçe

Fenerbahçe 3. Kanat Transferini Yapacak

Cengiz Ünder ile kesin olarak anlaşmaya varan Fenerbahçe eğer Fransız kulübü Olimpik Marsilya’yı da ikna edebilirse bu transferi bitirecek. Bu sezon önce Ryan Kent’i kadrosuna kadar takım sonra da dünyaca ünlü sol kanat oyuncusu Tadic ile sözleşme imzalamıştı. Eğer Cengiz Ünder’i de bitirebilirse Fenerbahçe takımı bu sezonki üçüncü kanat oyuncusu transferini gerçekleştirmiş olacak. Olimpik Marsilya Cengiz Ünder için 8 milyon avro ödemişti ve şimdi de oyuncuyu 10 milyon avronun altına bırakmayı düşünmediği öğrenildi.