Cengiz Ünder

Igor Tudor Veda Etti

Olimpik Marsilya’da Igor Tudor, gelecek sezon Olimpik Marsilya ile devam etmeyeceğini açıkladı ve takıma veda etti. Hırvat teknik adam bitirdiğimiz bu sezonun başında, Şilili çalıştırıcı Jorge Sampaoli yerine takımın başına getirilmişti. Basın, ıgor Tudor’un Juventus’un başına geçmek için Olimpik Marsilya’dan ayrıldığı iddiasında. Hırvat teknik adam İtalyan kulübünün formasını futbolculuk yıllarında uzun süre terletmiş ve sonrasında Juventus’ta Andrea Pirlo’nun yardımcılığını da yapmıştı.

Igor Tudor

Olimpik Marsilya İle Tartışmalı Performans

Fransız kulübü sezon başında Şilili teknik adam jorge Sampaoli’nin yerine getirmişti Igor Tudor’u. Hırvat çalıştırıcı 2021 – 2022 sezonunda İtalya’da Verona takımını çalıştırmış ve hem oynattığı futbol hem de aldığı sonuçlarla büyük beğeni toplamış, adından fazlaca söz ettirmeyi başarmıştı. Bir dönem ülkemizde Karabük ve Galatasaray’ı da çalıştıran Igor Tudor’un Olimpik Marsilya kariyeri ise aslında biraz sancılı başlamıştı. Türk futbolseverlerin de çok iyi bildiği üzere oyun formatını tamamen üçlü savunma üzerine kuran çalıştırıcı Olimpik Marsilya’ya da daha ilk antrenmanda üçlü savunma oynatmış, bir önceki sezonda 4 3 3 ile hayli iyi sonuçlar alan takımda özellikle de 4 3 3 formasyonunda çok başarılı olan isimlerin başını çektiği bir grup üçlü savunmaya itirazlarda bulunmuş ama Hırvat teknik adam da bu itirazlara sert tepki gösterince sezon başında oyuncular ile Igor Tudor’un arası açılmıştı.

Sezonun başlaması ile birlikte iyi sonuçlarının gelmesinin ardından bu tartışmalar unutulmuş Olimpik Marsilya oldukça iyi bir sezon başlangıcı yapmıştı. Ancak sezon boyunca final niteliğindeki hemen hemen hiçbir maçı kazanmayı başaramadı Olimpik Marsilya takımı. Uefa Şampiyonlar Ligi’nde grup sonuncusu olan ve Avrupa’ya erken veda eden takım ligde de geçen seneye göre daha fazla puan toplamış olsa da geçen sene ikinci bitirdiği Fransa Ligue 1’i bu sene ise 3. sırada bitirdi. Igor Tudor için başarısız demek haksızlık olur ama bir önceki sezona kıyaslanınca da ortada elle tutulur bir başarı yakalayamadı Olimpik Marsilya takımı.

Igor Tudor

Igor Tudor Böyle Veda Etti

Sezon sonunda Olimpik Marsilya kulübü ile görüşen Hırvat teknik adam yönetim ile aldıkları ortak karar sonucunda önümüzdeki sezon Olimpik Marsilya takımı ile devam etmeyeceğini açıkladı. Igor Tudor, Marsilya ile devam etmeyeceğini şu sözlerle açıkladı ve Olimpik Marsilya camiasına teşekkür etti.

”Benim için güzel bir tecrübe oldu. Kulübü, göreve geldiğim zamana göre daha iyi bir pozisyonda bıraktığım için mutlu ve gururluyum. Burada yüzde yüzümü verdiğime inanıyorum. Bu sene çok şey yaşadık. Marsilya’da geçirdiğim bir yıl, başka bir kulüpteki 2 veya 3 seneye bedel diye düşünüyorum. En azından ben bu şekilde hissediyorum. Ayrılık kararını tamamen kişisel sebeplerden dolayı aldım. Bir kulüple anlaşmam olmadı.”

Hırvat çalıştırıcının önümüzdeki sezon İtalya’da bir takım çalıştıracağı düşünülüyor.