Cengiz Ünder

İsmail Kartal İle Muazzam İstatistikler

Fenerbahçe, 2023 – 2024 futbol sezonunda yeni teknik adamı İsmail Kartal ile ligde de Avrupa’da da fırtına gibi esiyor adeta. Sezon başında İsmail Kartal ile ilgili bazılarının aklında var olan soru işaretlerini yok etmeyi başardı sarı lacivertli takım ortaya koyduğu muazzam performansla.

Jorge Jesus’u Geride Bıraktı

Fenerbahçe, 2022 – 2023 futbol sezonunun başında Portekizli dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus‘a emanet etmişti takımı. Sözleşmenin bir senelik olması o dönemde de eleştiri konusu olsa da Jorge Jesus sözleşme süresinde taviz vermemişti, bununla birlikte başkan Ali Koç, başarının gelmesi halinde Portekizli teknik adamı yolsa birlikte devam edeceğinden emindi.

Fenerbahçe takımı Portekizli çalıştırıcı ile fena bir sezon geçirmedi aslında. Ancak geride kalan sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray takımı da gerçekten çok iyiydi. İki iyi takımın mücadelesini Galatasaray galip bitirince sarı lacivertli takım, kendisi adına çok iyi geçen bir sezonu şampiyon olmadan tamamlamış oldu.

Fenerbahçe kaçan şampiyonluğa rağmen Türkiye Kupası’nı kazanmayı başardı ve oldukça iyi bir sezonu geride bıraktı ki bu kupa, Ali Koç’un başkanlığı dönemindeki ilk ve tek kupasıydı. Ali Koç, sezon sonu itibarı ile sözleşmesi sona eren Jorge Jesus ile sözleşme uzatmayı çok istedi ancak Portekizli teknik adam buna yanaşmadı ve Fenerbahçe’den ayrıldı.

2023 – 2024 futbol sezonuna teknik direktör sorunu ile başladı sarı lacivertli takım. Ali Koç yerli ve yabancı pek çok hoca ismi arasından tercihinin bir Türk hoca olacağını açıkça ortaya koydu. Sonrasında Fenerbahçe’de görev almış bir isim açıklaması gelince adaylar Aykut Kocaman ve İsmail Kartal olarak ikiye indi. Ali Koç, tercihini İsmail Kartal’dan yana kullandı ve böylelikle sarı lacivertli takımda 3. kez İsmail Kartal dönemi resmen başlamış oldu.

İsmail Hoca beklentilerin çok ötesinde bir başlangıca imza attı sarı lacivertli takım ile. Fenerbahçe şimdiye kadar oynadığı resmi maçların tamamını kazanmayı başardı ve bu performansı ile İsmail Kartal, yerine geldiği Jorge Jesus’a çok ciddi bir fark atmış oldu. Ligde lider olan takım Uefa Avrupa Konferans Ligi’nde de grubunun favorisi konumunda.

İsmail Kartal

İsmail Kartal Herkesten Verim Alıyor

Sarı lacivertli kulüp bu sezon ligi çok erken açtı. Geçen sezonu ligde 2. sırada bitiren takım Uefa Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turundan başladı ve bu da sezonu erken açmasına neden oldu. Hem lig hem Avrupa maçları derken oldukça sıkışık bir takvime sahip olan Fenerbahçe takımında İsmail kartal tüm oyuncularına süre vermeye özen gösteriyor. Sarı lacivertli takımda Avrupa maçlarında başka, lig maçlarında başka bir ilk 11 izliyor futbolseverler ve buna rağmen her iki kulvarda da çok başarılı şekilde yoluna devam ediyor Fenerbahçe. İsmail Kartal, şu anda tüm camianın desteğini almış durumda.