Cengiz Ünder

İsmail Kartal’dan İlginç Cevap

Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal, Uefa Avrupa Konferans Ligi play off turunda yarın akşam oynayacağı maç öncesi basın toplantısına katıldı. Maç öncesinde bu sezonun flaş transferlerinden Sebastian Szymanski ile birlikte gazetecilerin karşısına geçen İsmail Hoca genel olarak takımın durumunu ve yarın akşam oynanacak olan kritik maçı değerlendirdi.

İsmail

İsmail Kartal: ”Mükemmeliyet sadece rabbimize aittir.”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ikiliden Sebastian Szymanski, çok iyi bir sezon başlangıcı yaptıklarını ve ilerleyen haftalarda daha da iyi olacaklarını düşündüğünü belirtti. Dünyanın her yerinde futbolun çok sevildiğini belirten oyuncu buna karşılık Türkiye’de taraftarın çok tutkulu olduğunu, kulübe muazzam bir bağlılık duyulduğunu ve bundan memnun olduğunu anlattı.

Basın toplantısında ilgi çeken konu ise bir soruya İsmail Kartal’ın verdiği ilginç cevap oldu. Mükemmel bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan bir soruya şu cevabı verdi İsmail Kartal;

”Mükemmeliyet sadece rabbimize aittir. Mükemmeliyet diye bir şey yok. Bundan önce de mükemmele yakın takımlar kuruldu Türkiye’de birçok kulüp tarafından. Önemli olan bu iyi ve kaliteli oyuncuların bir arada nasıl futbol oynayacağı ve performansları. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. En üst düzey, en büyük transferleri yaparak değil biz ihtiyacımız olan oyuncuları transfer ediyoruz. Fenerbahçe’nin futbol takımına kalite katacak, yükünü hafifletecek oyuncuları transfer etmek istediğimizi söylemiştik. Bu yolda da devam edeceğiz. Bunun adını siz ne koyarsanız koyun. Biz kaliteli, iyi futbol oynayan bir takım kurmaya çalışıyoruz. Bu oyuncuların bir araya gelmesiyle ortaya ne çıkıyor ona da bakmak lazım. Biz bunun mücadelesini veriyoruz.”

İsmail Kartal’ın bu cevabı kısa sürede sosyal medyada büyük ses getirdi. Aslında bunda rakip takım taraftarlarının olaya esprili yaklaşımları etkili oldu. Bilindiği gibi İsmail Kartal bu sezonun başında hac ibadetinin yerine getirmek için Kabe’ye gitmişti ve bazı iddialara göre Fenerbahçe’den teklif alınca planlanandan kısa tutup İstanbul’a dönmüştü bu Suudi Arabistan gezisini. İsmail Hoca’nın cevabının ardından bu olay yeniden gündeme getirildi sosyal medyada ve konu üzerine pek çok esprili paylaşım yapıldı.

Twente

Twente’nin de Maçı Ertelendi

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu Avrupa kupalarında play off mücadelesi verecek olan dört takımımızın bu hafta sonu oynayacakları lig maçlarını ertelemişti. Uefa ülke puanı düşünülerek alınan bu kararda kulüplerden herhangi bir talep gitmemişti Türkiye Futbol Federasyonu’na. TFF, Belçika ve Hollanda liglerinde aynı kararın alınmasını gerekçe göstererek resen almıştı bu kararı.

Twente bir Hollanda takımı olduğundan tıpkı Fenerbahçe gibi onların da lig maçları ertelendi. Hollanda ekibinin önündeki iki resmi maç temsilcimiz Fenerbahçe ile oynayacağı maçlar. Dolayısı ile bu akşam skor ne olursa olsun Hollanda’da da çok zor bir maç bekliyor olacak sarı lacivertli temsilcimizi. O sebeple bu akşam sadece galibiyet değil, ikinci maç öncesinde bizi rahatlatacak net bir skor umut ediyoruz Fenerbahçe’den.