Cengiz Ünder

Marcelino, Cengiz Ünder’i Bırakmaz

Olimpik Marsilya’nın yeni teknik direktörü İspanyol Marcelino için pek çok Fransız yorumcu ”Cengiz Ünder’i bırakmaz” yorumunu yapmakta. Bu sene bir kez daha hoca değiştirerek son 3 sezonda 3. teknik adamı takımın başına getiren Fransız kulübünde milli oyuncumuzun geleceği de merak konusu olmuştu.

Cengiz Ünder İçin de 3. Farklı Hoca

2021 – 2022 futbol sezonunun başında İtalya’nın Roma kulübünden kiralanmıştı milli oyuncumuz Cengiz Ünder ve o sırada da Olimpik Marsilya takımının başında Şilili teknik adam Jorge Sampaoli vardı. Cengiz Ünder, 2021- 2022 futbol sezonu boyunca Şilili adam ile çalıştı ve Jorge Sampaoli’nin hücum ağırlıklı 4 3 3 sisteminde sağ kenar forvet olarak ilk 11’in değişmez ismi oldu. milli oyuncumuz.

Kendisi adına harika bir sezonu geride bıraktı 2021 – 2022 futbol sezonunda Cengiz Ünder. Olimpik Marsilya takımı da ligi 2. sırada bitirdi ve Uefa Şampiyonlar Ligi bileti aldı. Cengiz Ünder Avrupa kariyerinde istatistik olarak en iyi sezonu yaşadı Jorge Sampaoli ile ve bu performansın ardından da Cengiz Ünder’in bonservisini İtalyan kulübü Roma’dan satın aldı Olimpik Marsilya.

Kariyerinin Avrupa’daki en iyi sezonlarından birini geride bırakan Cengiz Ünder’i 2022 – 2023 sezonu öncesinde bir sürpriz bekliyordu. Jprge Samapoli ile olimpik Marsilya karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı ve Şilili teknik adam Sevilla kulübünün başına geçmek için İspanya’nın yolunu tutarken OIimpik Marsilya takımı da Hırvat çalıştırıcı Igor Tudor’u takımın başına getirdi.

Igor Tudor ile birlikte 4 3 3 rafa kaldırıldı ve takım üçlü savunmaya dönerek 3 4 2 1 oynamaya başladı. Bu formasyonda kanat forvet olmadığından Cengiz Ünder ciddi bir uyum sorunu yaşadı ve başlarda yedek kaldı. Ligin ikinci devresi ile birlikte bu formasyona uyum sağlamayı başaran Cengiz Ünder ilk 11’e dönüp formasını aldı ve sezonun ikinci yarısında iyi bir performans gösterdi ne var ki Olimpik Marsilya sezon sonu itibarı ile yine karşılıklı anlaşarak hocası ile yollarını ayırdı ve 2023 – 2024 futbol sezonu için İspanyol çalıştırıcı Marcelino ile anlaşmaya varıldı. Böylece Cengiz Ünder 3. sezonunda 3. farklı hoca ile çalışmak zorunda şimdi.

Marcelino

Marcelino İle 4 4 2

Marcelinoe 4 4 2 oynatan bir teknik adam ve bu formasyonda özünde kanat forvet olan Cengiz Ünder’in forma giyip giyemeyeceği merak konusu. Fransız pek çok yorumcu İspanyol çalıştırıcının 4 4 2 formasyonunda Cengiz Ünder’i kanat rotasyonu için mutlaka kadroda isteyeceğini düşünüyor ama Cengiz Ünder kariyerinin bu döneminde yedek kalma riskini gözü alır mı orası merak konusu. Üç büyükler Cengiz Ünder ile ciddi şekilde ilgileniyor olsa da milli oyuncu Marcelino ile konuşmadan ve ilk hazırlık kampını atlatmadan bir karar almak istemiyor. 3 4 2 1’e uyum sağlayan Cengiz Ünder’in Marcelino ile 4 4 2’ye de uyum sağlama ihtimali hayli yüksek aslında.