Cengiz Ünder

Marsilya Yeni Cengiz Ünder’ini Buldu

Bu sezonun başında İtalyan temsilcisi Roma’dan Fransa temsilcisi Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder, gösterdiği performansla Fransız taraftarların gönlüne taht kurmayı başardı. Özverisiyle birleştirdiği yetenekleri sayesinde Mavi Beyazlı takıma oldukça fazla katkı yapan Cengiz Ünder’in bu performansı kulübü tarafından da takdir edilirken, Marsilya’nın yeni sezona dair yaptığı planlamalarda listesine aldığı yeni isim de Türk futbolseverler adına oldukça tanıdık.

Yıldızı Parlayan

Bu sezon Avrupa’daki Türk futbolcular adına oldukça dikkat çekici bir sezon oluyor ve birçok farklı ülkede forma giyen temsilcilerimiz gösterdikleri performanslarla bizleri gururlandırıyorlar.

Sezon başında İtalyan temsilcisi Roma’dan Fransız temsilcisi Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder de bu isimlerden birisi. 24 yaşındaki oyuncu Mavi Beyazlı formayı sırtında geçirdiği ilk maçtan bu yana yaptığı katkıyla Marsilya taraftarının gönlüne taht kurmayı başardı.

Bu performans sadece taraftarların takdirini de kazanmadı. Marsilya teknik ekibi, yetenekli kanat oyuncusunun gösterdiği performanstan referansla yeni oyuncuları kadrosuna katmayı planlıyor. Galatasaray altyapısından yetişen Bartuğ Elmaz bu durumun en yakın örneği ve genç oyuncu sezon sonunda Marsilya’ya transfer olacak.

Bununla birlikte Marsilya’nın yeni sezona girerken kadrosuna katmak istediği ilk ismin Galatasaray forması altında çok başarılı bir performans sergileyen Kerem Aktürkoğlu olduğu iddia ediliyor. Sarı Kırmızılı takımın en etkili silahlarından biri ve hatta ilki olan Kerem’in sezon sonunda Avrupa’dan teklifler almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Direkt Gözlem

Pek tabii Marsilya sadece Cengiz Ünder’den memnun kaldığı için yeni bir Türk oyuncuyu kadrosuna katmayı planlamıyor.

Hatırlanacağı üzere bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde Marsilya ile Galatasaray aynı grupta mücadele etmişlerdi. Kerem Aktürkoğlu ve Cengiz Ünder’i karşı karşıya getiren maçlarda ülkemiz adına sevindirici olacak bir şekilde Galatasaray başarılı olmuştu.

Sarı Kırmızılı takımın lider olarak direkt Son 16 Turu’na katıldığı turnuva Marsilya adına grup aşamasında son bulmuştu. Grubu 3’üncü olarak tamamlayan Fransız temsilcisi, yoluna artık UEFA Konferans Ligi’nde devam ediyor.

Bununla birlikte Kerem Aktürkoğlu’nun Barcelona ile oynanacak maçlarda göstereceği performansa bağlı olarak talipleri artabilir. Fransa’da Türk oyuncu pazarı gün geçtikçe daha da ilgi çekici bir hal aldı ve birçok Türk oyuncu Fransa liglerine transfer olmaya başladı.

Sezonun bu döneminde Cengiz Ünder’in en iyi formundan uzak olduğunu belirtmekte bir beis yok. 24 yaşındaki oyuncunun takım içi problemler de yaşadığı iddia ediliyor ancak yeni ayda oynanacak maçlarla birlikte bu durumun düzeleceğine dair şüphe yok.

Marsilya Cengiz Ünder’den Cengiz Ünder de Marsilya’dan bu kadar memnun kalmışken, Marsilya Bartuğ Elmaz’ı da kadrosuna katmışken Kerem Aktürkoğlu ihtimallerinin az olduğunu düşünmek de hata yapmak anlamına gelir.

Sezon sonunda bir temsilcimizi daha Marsilya forması altında görebilme ihtimali futbolumuz adına hem sevindirici hem de üzücü bir ihtimal olarak değerlendirilebilir.