Cengiz Ünder

Olimpik Marsilya Hazırlık Maçları

Olimpik Marsilya 2023 – 2024 sezonu öncesinde oynadığı hazırlık maçlarında beklentilerin çok ama çok altında kaldı. Şu ana kadar dört hazırlık maçı oynayan Fransız kulübü Olimpik Marsilya bu dört maçta iki galibiyet alırken iki maçı ise kaybetti. Olimpik Marsilya bu dört hazırlık maçında 4 gol atarken kalesinde ise 3 gol gördü.

Uyum Sorunu Aşılamadı

Olimpik Marsilya 2021 – 2022 sezonunda Şilili teknik adam Jorge Sampaoli ile çalıştı. 2022 – 2023 futbol sezonunda ise takımın başında Igor Tudor vardı. Bu sezon ise bir kez daha hoca değiştirdi Fransız kulübü ve takımın başına İspanyol teknik adam Marcelino’yu getirdi.

2021- 2022 futbol sezonunda Jorge Sampaoli ile 4 3 3 oynayan Olimpik Marsilya başarılı bir sezon geçirdi ligde. Ligi şampiyon Paris Saint Germain’in ardından 2. sırada bitiren takım Avrupa’da ise Galatasaray ile aynı grupta yer aldı ve başarılı bir performans ortaya koyamadı. Sezon sonunda karşılıklı anlaşılarak Şilili teknik adam ile yollar ayrıldı ve takımın başına Hırvat teknik adam Igor Tudor getirildi. Igor Tudor ile birlikte 4 3 3’ten de vazgeçildi ve 3 4 2 1 oynamaya başladı Fransız takımı.

Başlarda üçlü savunmaya uyum sağlamakta oldukça zorlandı Olimpik Marsilya ki zorlanan oyunculardan biri de milli futbolcumuz Cengiz Ünder’di. Cengiz Ünder, geride kalan sezonun ancak ikinci yarısında uyum sorununu aşabildi ve ilk 11’e geri dönerek ilk devreye kıyasla çok daha verimli bir ikinci yarı geçirdi. Sezonu Paris Saint Germain ve Lens‘in ardından 3. sırada bitiren Olimpik Marsilya, Uefa Şampiyonlar Ligi’nde ise grup sonuncusu olarak erken veda etti Avrupa’ya.

Bu sezon başında ise yine hoca değişikliğine gitti Olimpik Marsilya ve Igor Tudor ile karşılıklı anlaşarak yolları ayırıp takımın başına takımlarını 4 4 2 oynatması ile tanınan İspanyol teknik adam Marcelino’yu getirdi. Ancak görünüşe göre bu değişiklik en azından hazırlık maçları özelinde pek yaramamış gibi görünüyor Olimpik Marsilya takımına.

hazırlık

Hazırlık Maçları Bitti

Olimpik Marsilya ilk hazırlık maçını 15 Temmuz tarihinde Nimes ile yaptı. Bu maçı 2 – 0 kazandı Olimpik Marsilya ancak tabii ki Nimes, Olimpik Marsilya ayarında bir takım değildi. Bu maçtan bir hafta sonra bu kez Eupen ile bir hazırlık maçı oynadı Marcelino’nun takımı. Oldukça tutuk bir oyun sergileyen Olimpik Marsilya bu maçı 1 – 0 kaybetti ve skor kadar oyun da kötüydü Marsilya takımı için.

Üçüncü hazırlık maçında Waalwijk ile karşılaştı Olimpik Marsilya. Hollanda takımını 1 – 0 yenmeyi başardı Marsilya takımı ama oyunu ile yine hayal kırıklığı yarattı. Olimpik Marsilya son ve en ciddi hazırlık maçını Alman temsilcisi Leverkusen ile oynadı ve bu maçı da 2 – 1 kaybetti Fransız kulübü.