Cengiz Ünder

Volkan Demirel Harikalar Yaratıyor

Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel saha içi ve saha dışında yaptıkları ile büyün Hatay halkının gözbebeği haline geldi adeta. Ülkemizin yaşadığı acı deprem felaketinde tüm Hatay halkının sesi olan Volkan Demirel şimdi de Hatayspor teknik direktörü olarak oynattığı futbol ve aldığı skorlarla Hatay halkının yaralarını sarmasına katkı sunmaya devam ediyor.

Volkan Demirel

Karagümrük İle Başlamıştı

Volkan Demirel bir Türk futbolu ve Fenerbahçe efsanesi. Fenerbahçe’ye genç yaşında Kartalspor’dan transfer olan efsane kalecisi Rüştü Reçber’in arkasında yedek bekledi ilk yıllarında. Ümit Milli Takım kalecisi de olan Volkan Demirel’in gelecekte Fenerbahçe kalecisi olmasına zaten kesin gözüyle bakılıyordu. Beklenildiği gibi de oldu aslında. Volkan, bir süre sonra Fenerbahçe‘de kaleci eldivenlerini giyidi ve neredeyse kariyeri boyunca da hiç çıkarmadı bu eldivenleri Volkan Demirel. Yıllarca hem milli takımın hem Fenerbahçe’nin kalesini koruyan başarılı file bekçisi zaman zaman sorunlar da yaşadı sarı lacivertli kulüp ile ama yine de kariyeri boyunca başka bir takımın formasını giymedi Volkan.

Futbolu Fenerbahçe’de bırakan oyuncu sonrasında ise teknik direktörlük kariyerine başladı. Karagümrük düşme hattındayken Volkan Hoca’yı getirdi takımın başına. İlk teknik adamlık deneyiminde adeta ateşten gömlek giyen Volkan Hoca buna rağmen çok başarılı bir performans ortaya koydu ve küme düşer denilen Karagümrük’ü topladığı puanlarla ligde tutmayı başardı Volkan Demirel. Sadece aldığı puanlar ve oynattığı futbolla değil Emre Mor’u yeniden futbola kazandırması ile de fazlasıyla dikkat çekti Volkan Hoca, hatta o kadar ki Emre Mor, bu sezonki performansının ardından Fenerbahçe tarafından transfer edildi.

Ertesi sezon Karagümrük sürpriz bir karar aldı ve Volkan Hoca ile yola devam etmeyerek İtalyan teknik adam A. Pirlo ile anlaştı. A. Pirlo da gerçekten başarılı oldu Karagümrük ile ve sezonun en iyi hücum futbollarından birini izletti futbolseverlere İtalyan çalıştırıcı ama Volkan Hoca da kalmayı fazlası ile hak etmişti.

Karagümrük ile devam edemeyen Volkan Demirel sezona çok kötü giren ve hoca değişikliğine giden Hatayspor’un başına geçti. Sonrasında ise ülkemizin başına o üzücü deprem felaketi geldi. Depremin ardından ligden çekildi Hatayspor. Volkan Demirel ise deprem zamanında yaptıkları ile tüm Hatay halkının sevgilisi olmayı başardı.

Volkan Demirel Hatay’ın Simgesi

Deprem zamanında tüm Hatay’ın sesi olabilmek için canla başla çalışan futbol adamı depremin yaralarının sarılmasına da maddi manevi çok ciddi katkılar sundu. Volkan hoca şimdi de saha içinde yaptıkları ile sürdürüyor bu katkılarını.

Volkan Demirel ile mağlup olmayan takım dün akşam oynanan maçta ise muazzam bir galibiyet daha elde etti. Trabzonspor’u konuk eden takım 2 – 0 geriye düştüğü maçı son 15 dakikada attığı gollerle çevirmeyi başardı. Maçın 10 dakika uzatıldığı ve son golün 90 + 7’de geldiği düşünüldüğünde aslında 25 dakikada 2 – 0’dan gelip 3 – 2 kazandı maçı Hatayspor takımı.