Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Transferi

İtalya’da Roma takımında gündem yine Cengiz Ünder transferi oldu. Roma Cengiz Ünder’i satmak için transfer görüşmeleri yaparken 1 ay önce genç futbolcunun transferi rafa kalkmıştı. Roma’da Zaniolo’nun sakatlığı ve Cengiz Ünder’in Zaniolo’nun yerini alabileceği düşüncesi Cengiz Ünder’in satışını kulübün gündeminden çıkarmıştı.

Roma’nın Juventus, Genoa ve Lazio ile oynadığı maçlarda Cengiz Ünder’in ilk 11’de sahaya çıkması ve bu maçlardaki başarılı performansı genç futbolcuyu gözde durumuna getirdi. Juventus maçında Cengiz Ünder’in attığı gol de günlerce konuşulmuştu.

Cengiz Ünder’i Tottenham İstiyor

Son günlerde Roma Cengiz Ünder’in transferini tekrar gündeme getirdi. Cengiz Ünder ile ilgili transfer görüşmelerine başlayacak olan Roma’ya ilk gelen görüşme talebi Tottenham’dan geldi. İngiltere Premier Liginde mücadele eden Tottenham’ın menajeri Jose Mourinho’nun Cengiz Ünder’i kadrosu dahil etmek için girişimlerde bulunduğu açıklandı. Jose Mourinho Roma ile Cengiz Ünder’in transferi ile görüşüp yaz sezonunda Totenham takımında Cengiz Ünder’i görmek istediği öğrenildi.

Cengiz Ünder’in 1 ay önce de gündem de olan transferinde Milan da genç futbolcuyu almak istemiş Roma ile görüşülmüştü. Roma Cengiz Ünder’i satmaktan vazgeçince transfer görüşmeleri sona ermişti.