Cengiz Ünder
Cengiz Ünder Transferi

Cengiz Ünder’e Transfer Teklifleri

Roma takımında yine Cengiz Ünder transferi konuşulmaya başladı. Roma’nın satmayı planladığı daha sonra vazgeçtiği Cengiz Ünder’in satışı İtalya liginde konuşulmaya başlandı. Roma’ya transfer olduğu zamandan itibaren talihsiz günler geçiren Cengiz Ünder’i Roma formasıyla sahalarda görmek mümkün olmamıştı. Roma teknik direktörü Paulo Fonseca’nın ilk 11’de yer vermediği Cengiz Ünder’in satışı ve transferi ile ilgili görüşmeler de yapılmıştı.

Roma’nın 12 Ocak’ta Juventus maçında Cengiz Ünder’in forma giymesi, başarılı performansı ve Juventus’a attığı gol  futbolcunun satışını erteletti. Fakat Roma Cengiz Ünder’i satma düşüncesinde ısrarlı görünüyor.

Milan da Cengiz Ünder’i İstiyor

Cengiz Ünder’in satışının gündeme gelmesiyle genç futbolcuya ilk teklif İngiltere Premier Liginden geldi. İngiltere Premier liginden Tottenham Cengiz Ünder’i almak ve kadrosuna dahil etmek istiyor. Tottenham’ın menajeri Jose Mourinho’nun Cengiz Ünder’i almak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Tottenham’la birlikte İtalya liginden Milan da Cengiz Ünder’i radarına aldı. Ocak ayında da Cengiz Ünder’i almak isteyen ve teklif veren Milan tekrar harekete geçti. Milan kötü bir dönemden geçiyor ve kadrsounu güçlendirmek istiyor. Milan takımı futbolcusu Suso’yu Sevilla’ya kiralamıştı ve Cengiz Ünder’i Suso’nun yerine takıma dahil etmek istiyor.