Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’den Juventus’a Gol

10 gün gibi kısa bir zaman öncesine kadar Roma’nın satmayı düşündüğü ve bu satış ile ilgili kulüplerle görüşmeler yaptığı Roma futbolcusu Cengiz Ünder son günlerde Roma için gözde futbolcu oldu. Hafta sonu İtalya liginde Roma’nın Genoa ile oynadığı maçta 1 gol atarak Roma’nın galibiyetinde payı olan Cengiz Ünder Roma’nın son oynadığı maçta da gol attı.

İtalya Kupası çeyrek final maçında Juventus ile oynayan Roma Juventus’a 3-1 yenilerek kupaya veda etti. Roma’nın kupaya veda ettiği bu maçta Roma’nın tek golü de Cengiz Ünder’den geldi. Roma’da sakat olan Zaniolo’nun yerine oynaması için satışından son anda vazgeçilen Cengiz Ünder son iki maçta attığı iki golle Roma takımını aldığı bu kararda yanılmadığını kanıtladı.

Efsanevi Kaleci Gianluigi’ye Cengiz Ünder Golü

Uzun süre Roma’da ilk 11’de yer bulamayan Cengiz Ünder’in Roma tarafından satışı gündeme geldiğinde başta Milan olmak üzere spor kulüpleri Cengiz Ünder’i almak için görüşmeler yaptı. Roma takımında Zaniolo’nun sakatlığının ortaya çıkması ile Cengiz Ünder son iki maçtır ilk 11’de sahaya çıkıyor ve üstün performans sergiliyor. Cengiz Ünder’in Juventus’a attığı golün Juventus’un efsanevi kalecisi Gianluigi’ye karşı atılması açısından ayrı bir önemi vardır.