Cengiz Ünder

Roma’yı Cengiz Ünder’i Satmaktan Vazgeçiren Maç

1 hafta önce Cengiz Ünder’i satma kararı alan ve satış için görüşmeler yapan Roma bu kararından vazgeçmesiyle beraber Cengiz Ünder’in transfer söylentileri de bitmiş oldu. Milan başta olmak üzere Cengiz Ünder’in satışı ile ilgili takas yöntemini de alternatif olarak sunan Roma bu kararından vazgeçti. Roma’ya göre Cengiz Ünder’in takıma katkı sağlayacağı çok alan bulunmaktadır.

Cengiz Ünder’in pazar günü Roma-Genoa maçındaki üstün performansı ve attığı gol ile Roman’nın kazandığı galibiyette payının bulunması Cengiz Ünder satışını durdurdu. Genoa maçında 5. Dakikada Cengiz Ünder’in attığı gol maçın seyrini değiştiren gol olmuştur. Maçın ilk dakikalarında Genoa karşısında öne geçen Roma maçın bu dakikasından itibaren daha kendine güvenli ve daha kendine motivasyonlu oynamaya başlamıştır. Cengiz Ünder’in attığı golden sonra takım arkadaşları ile yaşadığı sevin genç futbolcunun mutluluğunun en büyük göstergesidir.

Zaniolo’nun Sakatlığı

Roma’nın Genoa maçındaki ilk golünü Cengiz Ünder’in atmasının yanında Roma takımındaki sakatlıklar da Cengiz Ünder’in transferinin durdurulmasında etkendir. Roma’da Nicolo Zaniolo’nun sakatlığının uzun sürmesi sebebiyle Cengiz Ünder’in Zaniolo’nun boşluğunu solduracağı düşünüldü.