Cengiz Ünder

Roma’nın Cengiz Ünder Kararı

İtalyan Liginde Roma takımında oynayan Cengiz Ünder ile takımı Roma yolları ayırmayı düşünüyordu. Ara transfer döneminde Milan başta olmak üzere farklı futbol kulüpleri Cengiz Ünder’i almak için görüşmeler yaptı. Fakat Roma’nın Cengiz Ünder için istediği bonservis ücretinin yüksekliği sebebiyle yapılan bu transfer görüşmelerinde bir sonuç alınamadı. Milan olan transfer görüşmelerinde Milan’dan Suso ile Cengiz Ünder’in takas yapılabileceği de konuşuluyordu.

Roma takımı ani bir kararla Cengiz Ünder’in transfer görüşmelerini durdurarak Cengiz Ünder’in takımda kalmasına karar verdi. Roma’da oynayan ve sakatlığı olan futbolcu Nicolo Zaniolo’nun oynayamayacak olması ve yerine Cengiz Ünder’in oynamasına karar verildi. Nicolo Zanşolo’nun sakatlığı ve maçlarda oynayamaması sebebiyle Roma takımı Zaniolo’nun boşluğunu dolduracak oyuncu olarak Cengiz Ünder’i belirledi. Böylece Roma Cengiz Ünder’i satma ve transferini durdurdu.

Cengiz Ünder’in Genoa’ya Golü

Hafta sonu İtalya Liginde oynanan Roma-Genoa maçını Roma 3-1 kazanmış ve Roma takımının ilk golünü Cengiz Ünder atmıştı. Roma teknik direktörü Paulo Fonseca’nın ilk 11’de yer verdiği ve kadroya aldığı Cengiz Ünder Roma maçındaki üstün performansının da Roma’nın transferden vazgeçme düşüncesinde etkisi olmuştur.