Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’e Paulo Fonseca’dan Eleştiri

İtalya Kupası maçında Juventus ile karşılaşan Cengiz Ünder’in takımı Roma maçtan 3-1 yenik ayrılarak bir üst tura geçemedi ve kupaya veda etti. Çeyrek final maçında karşı karşıya gelen iki takımdan Roma’nın tek golünü Cengiz Ünder attı. Hafta sonu oynanan Roma-Genoa lig maçında da bir golü bulunan Cengiz Ünder’in golü ile Roma Genoa’yı yenmişti. İtalya Kupası maçında Cengiz Ünder’in attığı gol takımı Roma’nın üst tura çıkmasına yetmedi.

Roma teknik direktörü Paulo Fonseca 3-1 yenildikleri Juventus maçı sonrası kupaya veda ettikleri maç konusunda düşüncelerini açıkladı. Fonseca, Juventus’un maçtaki ilk iki atağının da gole çevrildiğini bunun da kendi takımında kopmalara sebep olduğunu söyledi.

Fonseca ‘’Savunmaya yardım edilmedi’’

Fonseca, futbolcuları Nikola Kalinic, Justin Kluivert ve Cengiz Ünder’in savunmaya yardımlarında eksiklik olduğunu ve bu futbolcuların savunmayı tamamlamaları gerektiğini söyledi. Gonzalo Higuain’in maçta savunmaya yardım ettiğini ama sadece onun yardımın yeterli olmadığını üç futbolcunun da yardımcı olması gerektiğini söyledi. Fonseca Roma’da Edin Dzeko’nun cezalı olduğu için oynayamamasının da takımda olumsuz etki yaptığını ama asıl sorunun üç futbolcunun savunmaya yardım eksikliği olduğunu belirtti. Nikola Kalinic, Justin Kluivert ve Cengiz Ünder’in savunmaya yardım ederek oynamaları gerekliydi ded.

 

Fonseca İtalya Liginde Roma’nın hafta sonu Lazio ile oynayacağını Lazio ile Juventus’un futbol stili olarak farklı olduklarını söyledi. Lazio maçında Roma takımın daha mücadeleci ıyması gerektiğini de sözlerine ekledi.