Cengiz Ünder
Türkiye Futbol Federasyonu

Hamit Altıntop’dan Cengiz Ünder Açıklaması

Şu anda Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan ve önceki dönemlerde Real Madrid ve Bayern Münih’te oynayan Hamit Altıntop açıklamalarda bulundu. Hamit Altıntop Sport Bild dergisiyle yaptığı röportajda Cengiz Ünder başta olmak üzere Avrupa’da futbol oynayan Türk futbolcular ile ilgili değerlendirmelerini anlattı.

Bayern Münih’in Transfer Planları

Hamit Altıntop röportajında Cengiz Ünder, Ozan Kabak ve Çağlar Söyüncü’nün Bayern Münih’te forma giyme isteğini ve bunun gerçekleşme ihtimalini anlattı. Bayern Münih’te önümüzdeki 1-2 sezonda Türk futbolcu transferlerinin gündeme gelme ihtimalinin olduğunu söyleyen Hamit Altıntop hücum için Cengiz Ünder’in gündeme geleceğini söyledi. Schalke 04’de oynayan Ozan Tufan’ın, Leicester’de oynayan Çağlar Söyüncü’nün Cengiz Ünder ile Bayern Münih transferlerinde isimlerinin geçeceği futbolcular olduğunu söyledi. Bayern Münih’in hücumda Cengiz Ünder’i transferinin Türk futbolu ve Cengiz Ünder için büyük bir adım olacağını söyledi.

Hamit Altıntop Almanya’nın futbol için önemli bir rol model olduğunu anlatarak Türkiye’ye de bunu uygulamak istediğini belirtti. Türkiye’de futbol ile ilgili pozitif adımların atılması için kendisinin de her türlü desteği verebileceğini belirten Hamit Altıntop farklı projeler ile futbolu geliştireceklerini sözlerine ekledi.