Cengiz Ünder
İtalya Serie A

Atalanta Maçında Cengiz Ünder Oynayacak mı?

Cengiz Ünder’in İtalya Serie A Ligindeki takımı Roma bu hafta Atalanta ile karşılaşacak. Son maçlarında başarısız sonuçlar alan Roma Atalanta maçından galibiyet ile ayrılmak istiyor. 15 Şubat Cumartesi günü Roma’nın deplasmanda oynayacağı maçta Cengiz Ünder’in ilk 11’de olması bekleniyor. Roma teknik direktörü Paulo Fonseca ve Roma takımı yönetimi Cengiz Ünder’i satma planları yapsa da başarılı futbolcunun Atalanta maçında sahaya çıkacak 11’de olma ihtimali bulunuyor.

Roma Galibiyeti Arıyor

Roma 19 Ocak’ta Genoa ile oynadığı ve Genoa’yı 3-1 yendiği maçtan sonra galibiyet elde edemedi. Roma ertesi hafta Lazio ile oynadığı maçta 1-1 berabere kalmıştı. 01 Şubat’ta Sassuolo maçında da galibiyet elde edemeyen Roma Sassuolo’ya 4-2 gibi farklı bir skorla yenildi. 07 Şubat’ta Bologna maçında da 3-2 yenilen Roma kendi seyircisi önünde de galibiyeti bulamadı.

Bu hafta İtalya Serie A maçında Atalanta ile deplasmanda karşılaşacak olan Roma’nın lig sıralamasındaki puanı 39 ve ligde 5. Sırada bulunuyor. Atalanta ise 42 puan ile Roma’nın bir sıra üstünde 4. Sırada yer alıyor. Ligdeki sıralamada birbirine yakın puan ve sıralamada bulunan iki takım için bu maç önemli olmaktadır.