Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Tottenham’ın Cengiz Ünder’i Transfer Şartı

Roma’dan transferi tekrar gündemde olan Cengiz Ünder için ilk olarak Tottenham talip olmuştu. Tottenham Menajeri Jose Mourinho Cengiz Ünder’i kadrolarına dahil etmek için görüşmelere başlamıştı. Tottenham’la beraber Milan da Cengiz Ünder’i transfer etmek için girişimlerde bulunuyor. Tottenham ve Milan’la beraber Avrupa kulüplerinden de Cengiz Ünder’i transfer için görüşme yapan kulüpler olduğu bilinmektedir.

İngiltere Premier Ligi takımlarından Tottenham’ın ve Tottenham’ın menajeri Jose Mourinho’nun Cengiz Ünder’i transfer sürecinde Tottenham’ın Premier Ligde il 4 sırada ligi bitirmesi gerekiyor. Tottenham Premier Ligi ilk 4 sırada tamamlayamazsa Şampiyonlar Ligine katılma şansını kaybedecek ve Cengiz Ünder’ transferi tehlikeye girebilir. Tottenham ligde şu anda 5. Sırada bulunuyor. Menajer Jose Mourinho Cengiz Ünder’i de transfer edip Tottenham’ın kadrosunu güçlendirmek istiyor.

Transfer Yaz Dönemi

Cengiz Ünder’in Roma’dan transferi için Roma takımı yaz dönemini yani sezon sonunu işaret etse de Cengiz Ünder’i almak isteyen Tottenham ve Milan şimdiden transfer görüşmelerine başladı. İki takım da Cengiz Ünder için belirlenen bonservis ücreti olarak 40 milyon Euro talep edileceği biliniyor.