Cengiz Ünder
Roma

Cengiz Ünder’i Kim Alacak?

Cengiz Ünder’in Roma takımından satışının gündeme gelmesiyle hangi takımın Cengiz Ünder’i alacağı merak konusu olmaya başladı. Roma’nın geçen hafta Cengiz Ünder’i satacağının ortaya çıkmasıyla ilk olarak İngiltere Premier Ligi takımı Tottenham Cengiz Ünder’i almak için atağa geçti. Tottenham takımının menajeri dünyaca ünlü Jose Mourinho’nun Cengiz Ünder’i Tottenham’da istediği ve bunun için görüşmelere başladığı alınan bilgiler arasında bulunuyor.

Tottenham mı Milan mı

Cengiz Ünder’i Tottenham kadar almaya istekli olan br takım da Milan oldu. Cengiz Ünder’in bundan  ay önceki satışının gündemde olduğu dönemde de Cengiz Ünder’i almak için Milan görüşmelere başlamıştı. Hatta Milan kulübü o dönemde Cengiz Ünder’i Roma’dan almak için takası da önermişti. Milan Cengiz Ünder’i Roma’dan alması karşılığında Roma’ya Suso’yu vermeyi teklif etmişti. Fakat Roma’nın Cengiz Ünder’i satmaktan vazgeçmesi üzerine Milan da bu teklifinden vazgeçmek zorunda kalmıştı. Milan yeni transferler ile kadrosunu güçlendirmek istiyor ve bu transferlerden birinin de Cengiz Ünder olmasını istiyor.

Cengiz Ünder’in bonservis bedeli olan milyon Euroyu bu iki kulübün de ödemeye hazır olduğu biliniyor. Cengiz Ünder’in satışı yaz sezonunda yapılacak.