Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Nereye Transfer Olacak?

İtalya Serie A’da ligin ilk yarısında forma giyemeyen Cengiz Ünder Roma’nın son maçlarında ilk 11’de maça çıkıyordu. Roma’nın oynadığı Genoa, Juventus, Lazio, Sassuolo ve bu hafta sonu oynanan Bologna maçında ilk 11’de sahaya çıkan Cengiz Ünder bu maçlardaki başarılı futbolu ile dikkat çekti. Roma’nın Lazio oynadığı ve 2-2 berabere kaldığı maçta Cengiz Ünder’in başarılı futbolu genç futbolcunun, maçın en iyi futbolcusu seçilmesini sağladı.

Ligin ilk yarısında forma giyme şansının az olması Cengiz Ünder’in Roma’dan satılmasını gündeme getirmişti. Fakat son maçlarda Cengiz Ünder’in forma giyme şansını yakalaması ve başarılı futbolu satış düşüncesinin ortadan kalktığı düşüncesini yaygınlaştırmıştı. Fakat Roma’dan ligin bitiminden sonra Cengiz Ünder’in satışının tekrar gündeme geleceği haberleri geldi.

Bonservis Ücreti 40 Milyon Euro

Cengiz Ünder’in Roma’dan satılacağı haberleri üzerine İngiltere Liginden Tottenham gen futbolcuyu almak için harekete geçti. Tottenham’la beraber İtalya Liginden Milan takımı da Cengiz Ünder’i almak için görüşme talebinde bulundu. Tottenham ve Milan’ın Cengiz Ünder’i satın alma düşüncesi varken Roma’nın Cengiz Ünder’in bonservis ücreti için 40 milyon Euro dediği belirtildi.