Cengiz Ünder
cengiz ünder roma

Cengiz Ünder En İyi Futbolcu Seçildi

İtalya Liginde Roma takımında oynayana Cengiz Ünder Roma-Lazio maçının en iyi futbolcusu seçildi. Hafta sonu oynanan Roma Lazio maçı 1-1 berabere bitmişti. Cengiz Ünder 1-1 berabere biten bu maçta Roma taraftarları arasında yapılan bir anke ile en iyi futbolcu seçildi.

Cengiz Ünder’in Lazio maçındaki performansı ile maçın gözde oyuncusu oldu. Roma-Lazio maçı sonrasında Roma kulübü taraftarları arasında bir anket yaptı. Roma takımının sponsorun olan Katar Hava Yollarının da katıldığı bu ankette verilen oylar Cengiz Ünder’i derbinin en iyi futbolcusu yaptı.

Teknik Direktörler de Cengiz Ünder’i Övdü

Cengiz Ünder’in maçın en iyi futbolcusu olduğunu sadece Roma taraftaraları düşünmüyor. Cengiz Ünder Roma takımı teknik direktörü Paulo Fonseca ve Lazio Teknik Direktörü Simone Inzaghi tarafından da övgü dolu sözlerle anıldı. Roma teknik direktörü Fonseca Cengiz Ünder’in performansından memnun olduğunu ve Cengiz Ünder’in çok çalışarak bu başarıyı yakaladığını söyledi. Fonseca Cengiz Ünder’in çok iyi bir maç çıkardığını ve bundan sonraki maçlarda da böyle olacağına inandığını söyledi.

Lazio teknik direktörü Simone Inzaghi ise cengiz Ünder’in maçta çok iyi bir performans sergilediğini söyledi.