Cengiz Ünder

Roma-Lazio Maçında Beraberlik

Cengiz Ünder’in takımı Roma bu hafta derbi maçında Lazio ile karşı karşıya geldi. İtalya Ligi Serie A’da 21 hafta maçında Roma Lazio ile 1-1 berabere kaldı. Roma’da Olimpiyat Stadında oynana maçta Roma’nın sahaya çıkan 11’inde Cengiz Ünder de vardı ve Cengiz Ünder 90 dakika forma giydi. İtalya derbisinde alınan 1-1 lik sonuç ile Roma takımının puanı 39 a yükselirken Lazio’nun da puanı 46 oldu.

Maçın ilk golünü 26. Dakikada Roma’nın futbolcusu Dzenko attı ve 26. Dakikada durum 1-0 oldu. Roma’nın golünden 8 dakika sonra 34. Dakikada Lazio’nun golü ile durum 1-1 oldu. LAzio’ya beraberlik getiren golü Acerbi attı. Bu gol ile Roma’nın 8 dakika süren galibiyeti son buldu. Acerbi’nin attığı gole Roma takımını  kalecisi Pau Lopez’in hatası sebep oldu ve bu hata maçtan sonra uzun süre konuşuldu.

Lazio’nun Galibiyet Zinciri Koptu

Lazio Roma maçında aldığı beraberlik ile son 12 maçtır devam ettirdiği galibiyet zinciri kesintiye uğradı. Lazio bu maç sonucunda 46 olan puanı ile İtalya Liginde ilk sıradaki Juventus’yan 5 puan aşağıda yer aldı. Roma da bu beraberlik ile ligde 4. Sırada yer alıyor.