Cengiz Ünder

Avrup Şampiyonası Elemeleri 10 Eylül Sonuçları

Liglere verilen milli maç arasında, Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında 10 Eylül Pazar günü 9 maç izledi futbolseverler. Milli takımımız ise bu haftayı tek maçla geçecek ve bu sebeple Japonya ile bir hazırlık maçı yapacak milli takımımız bu süreçte. Ermenistan ile iç sahada 1 – 1 berabere kalarak büyük eleştirilerin hedefi olan milli takım, Japonya ile 12 Eylül’de karşı karşıya gelecek. Dün oynanan 9 maçın sonuçları ile şöyleydi;

10 Eylül Maçları

Kazakistan – Kuzey İrlanda: İki güçsüz takımın mücadelesinde gülen taraf ev sahibi Kazakistan takımı oldu. Kazakistan ilk yarının ortasında bulduğu golle elde ettiği skor üstünlüğümü 90 dakika boyunca korumayı başardı ve 3 puanla kapattı maçı.

Faroe Adaları – Moldova: Eleme gruplarının en güçsüz takımlarından biri olan Faroe Adaları, Moldova karşısında da puan alamadı. Konuk ekip Moldova, deplasmanda 3 puanı alsa da elbette onların da Avrupa Şampiyonası’na katılabilmek gibi bir beklentileri yok.

Finlandiya – Danimarka: Danimarka takımı beklendiği gibi deplasmanda 1 – 0 galip geldi ancak daha fazlası bekleniyordu onlardan. Zira bu maç aslında gecenin gollü geçmesi beklenen maçlarından biriydi, buna rağmen iyi direndi Finlandiya takımı.

Karadağ – Bulgaristan: Karadağ, son 30 dakikasını 10 kişi oynadığı maçta Bulgaristan’ı 2 – 1 yenmeyi başardı. 1 – 0 öndeyken 10 kişi kalan ev sahibi takım golü de yedi ama buna rağmen son dakikada golü buldu Karadağ.

İrlanda – Hollanda: Hollanda, Fransa ile aynı grupta olduğundan ve ilk maçı Fransa’ya kaybeden Hollanda’nın diğer takımlar karşısında puan kaybına tahammülü yok. İrlanda önünde 4. dakikada yenik duruma düşse de geriden gelip 2 – 1 kazandı Hollanda.

San Marino – Slovenya: Elemelerin en güçsüz takımlarından olan San Marino 10 Eylül akşamının en gollü maçlarından birinin parçasıydı. Yine gol atamadı ve maçı 4 – 0 kaybetti Slovenya önünde.

Litvanya – Sırbistan: Sırbistan deplasmandaki Litvanya engelini 3 – 1 ile rahat geçti ve gruptaki iddiasını sürdürdü. Takım sporlarında çok başarılı bir ülke Sırbistan ve bunu futbola da taşıma niyetinde.

Arnavutluk – Polonya: Arnavutluk, favori olduğu maçı 2 – 0 ile rahat kazandı ama grupta çok iddialı bir duruma geldi ev sahibi takım.

Yunanistan – Cebelitarık: Eleme gruplarının San Marino ile birlikte en güçsüz takımı olarak göze çarpan Cebelitarık da 10 Eylül akşamında fark yemekten kurtulamadı ve ev sahibi Yunanistan maçı 5 – 0 gibi net bir skorla kazandı.

10 Eylül

11 Eylül Programı

Dün oynanan maçların ardından bugün de Avrupa Şampiyonası Eleme gruplarında maçlar devam edecek. Futbolseverler düne kıyasla daha az maç izleyecekler bugün. Eleme gruplarında 5 maç var bu akşam. 11 Eylül Pazartesi gününü maç programı şöyle;

Ermensitan – Hırvatistan

Letonya – Galler

Slovakya – Lihtenştayn

Portekiz – Lüksemburg

İzlanda – Bosna Hersek