Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Cagliari Maçında Oynayacak mı?

İtalya’da Roma takımında oynayan Cengiz Ünder geçen hafta Lecce maçında attığı gol ile tekrar gündeme gelmişti. Roma’nın satışa çıkardığı Cengiz Ünder’in transferi İtalya futbol gündeminde en çok konuşulan haber oldu. Cengiz Ünder’i yaz sezonunda kadrosundan çıkarmayı planlayan Roma genç futbolcunun satışını yaz sezonundan önceye aldı. Roma Cengiz Ünder’i yaz sezonunu beklemeden teklif geldiği takdirde hemen satacağını da açıklamıştı.

Lecce maçında bir gol atan Cengiz Ünder’in Roma’nın perşembe günü oynadığı UEFA Avrupa ligi maçı olan Gent maçında ilk 11’de olmaması şaşkınlık yaratmıştı. Roma’nın 01 Mart Pazar günü oynayacağı Cagliari maçında Cengiz Ünder’in sahaya çıkacak ilk 11’de olacak mı sorusunun cevabı merak ediliyor.

Roma’da Hedef Galibiyet

Roma geçen hafta Lecce maçında aldığı 4-0 galibiyetten önce 3 maçında da mağlup olmuştu. Roma’nın aldığı bu mağlubiyetler takımın şampiyonluk iddialarını zayıflatmıştı. Önce Sassuolo’ya ardından Bologna ve Atalanta’ya mağlup olan Roma takımında Lecce galibiyeti şampiyonluk umutlarını tekrar yükseltti. Roma bugünkü Cagliari maçına da galibiyet hedefiyle çıkıyor ve galibiyet serisini devam ettirmeyi istiyor.