Cengiz Ünder
Roma

Cengiz Ünder’den Lecce’ye Gol

Son haftalarda aldığı başarısız sonuçlarla düşüşe geçen Roma İtalya Serie A Liginde bu hafta Lecce ile karşılaştı. 25. Hafta maçında Lecce’yi 4-0 yenen Roma’da yüzler gülmeye başladı ve Roma’da tekrar şampiyonluk planları yapılmaya başlandı. 23 Şubat Pazar günü oynanan Roma-Lecce karşılaşması Roma’nın stadında oldu.

Roma’nın Lecce ile yaptığı maçta adeta Cengiz Ünder fırtınası esti. Roma’nın satışını gündeme getirdiği Cengiz Ünder Lecce maçında takımının ilk golünü atarak gol açılışını yaptı. Cengiz Ünder bu sezon Roma’da 3. Golünü atmış oldu. Bu sezon yaşadığı sakatlıklar sebebiyle Cengiz Ünder Roma’da pek forma şansı bulamamıştı.

Roma-Lecce Maçının Golleri

Cengiz Ünder’in 13. Dakikada attığı gol Roma’nın 1-0 öne geçtiği gol oldu. 37. Dakikada Henrih Mhitaryan’ın golü maçın 2. Golü ve Roma’yı da Lecce karşısında 2-0 öne geçiren gol oldu. İlk yarı 2-0 Roma’nın üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıda Edin Dzeko’nun 69. Dakikada attığı gol Roma’nın 3-0 öne geçmesini sağladı. Maçın 4. Golü ve skoru belirleyen gol 80. Dakikada Romalı futbolcu Aleksandar Kolarov’dan geldi. Aleksandar Kolarov’un golü ile Roma maçı 4-0 kazanarak İtalya Serie A’daki puanını 42’ye yükseltti.