Cengiz Ünder
İtalya Serie A

İtalya Serie A’da Roma Düşüşte

Hafta sonu İtalya Serie A maçında Atalanta ile oynadığı maçı 2-1 kaybeden Roma takımı ligde zor günler geçiriyor. Cengiz Ünder’in takımı olan Roma İtalya Serie A’da şampiyonluk iddiası bulunan bir takımdı. Son haftalarda aldığı yenilgiler Roma’yı şampiyonluktan uzaklaştırdı ve Roma takımı ligdeki sıralamada 5. Sıraya düştü.

Roma ligde en son 4 maç önce Genoa maçını kazanmıştı. Sonraki haftalarda Lazio ile 1-1 berabere kalan Roma, ertesi hafta Sassuolo’ya 4-2 yenilmişti. Geçen hafta Bologna’ya da 3-2 yenilen takım bu hafta da Atalanta’ya 2-1 yenilince Roma takımında moraller bozuldu.

Cengiz Ünder Ne Zaman Satılacak?

Üst üste yenilgilerle düşüşe geçen Roma Cengiz Ünder’i de yaz sezonunu beklemeden hemen satma kararı aldı. Roma’nın Cengiz Ünder’i satma kararının ardından İngiltere Premier Lig takımı Tottenham ve İtalya Serie A takımı Milan Cengiz Ünder’e talip olmuştu. Tottenham ve Milan dışından da Avrupa Liglerindeki takımlardan da Cengiz Ünder’i almak isteyen takımların çıkacağı tahmin ediliyor. Roma takımı Cengiz Ünder için belirlediği bonservis ücretini verebilecek finansal gücü olan takım ile satış konusunda yakın zamanda masaya oturması bekleniyor.