Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’e İzin Verildi

Roma’ya transfer olduktan sonra transfer söylentileri hiç bitmeyen Cengiz Ünder yine transferi ile gündemdeki yerini aldı. Roma’ya transferinden sonra sakatlık sebebiyle Roma formasını istikrarlı bir şekilde giyemeyen Cengiz Ünder’in transferi uzun süredir gündemde bulunuyor. Ocak ayının ortasında Cengiz Ünder’i satmayı rafa kaldıran Roma tekrar transfer görüşmeleri için kapıyı araladı. Roma kulübü yetkilileri Cengiz Ünder’e de transfer ile ilgili görüşmeler yapması için izin verdiği biliniyor.

İlk Atak Tottenham’dan

Roma kulübü Cengiz Ünder’in satışı ile ilgili olarak bonservis ücretini 40 milyon Euro olarak belirledi. Bonservis ücretinin de belirlenmesinin ardından Cengiz Ünder’i almak isteyen takımlar da transfer için görüşmelere başladılar. Transfer görüşmesi için ilk olarak İngiliz Premier Liginden Tottenham devreye girse de İtalya Serie A yakımı Milan da Cengiz Ünder’in talipleri arasında yer aldı. Roma kulübünün Cengiz Ünder’in transferinden alacağı bonservis ile transfer edeceği futbolcular ile ilgili transfer finansmanını sağlayacağı düşünülüyor.

Cengiz Ünder’i transfer etmek için Tottenham ve Milan kulüplerinin ismi geçse de bu iki kulüp dışındaki Avrupa’daki futbol kulüplerinin de transfer görüşmelerine başlaması bekleniyor.