Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Roma’nın Hızlı Cengiz Ünder Kararı

İtalya’da Roma takımında forma giyen Cengiz Ünder ile ilgili olarak Roma takımının genç futbolcuyu satış için hazır oldukları bilgisi verildi. İtalya Serie A Ligi takımlarından Roma ligin devre arasında Cengiz Ünder’i satacağını açıklamıştı. Ligin ikinci yarısının başında Cengiz Ünder’in satışını rafa kaldıran Roma takımı sakatlanan futbolcu Zaniolo’nun yerine Cengiz Ünder’i değerlendirme kararı aldı.

Roma’nın bu kararı uzun sürmedi ve Cengiz Ünder’in satışı tekrar gündeme geldi. Cengiz Ünder’i yaz döneminde satmayı planlayan Roma zamanı öne çekerek Cengiz Ünder’i satmaya hazır olduklarını açıkladıkları iddia edildi. Roma’nın Cengiz Ünder’i satıp finansal kaynak sağlama ve Cengiz Ünder’e gelecek tekliflerin yaz dönemine kadar beklememe ihtimalinden böyle bir karar aldığı düşünülüyor.

Milan’ın Cengiz Ünder Israrı

Cengiz Ünder’i transfer haberleri çıktığı andan itibaren isteyen takım olan Milan’ın tekrar transfer için görüşme talep ettiği alınan haberler arasındadır. Milan ile İngiltere Premier Ligi takımı Tottenham da Cengiz Ünder’i almak istiyor. Milan takımının Cengiz Ünder’i almak için daha ısrarcı olduğu ve Milan’ın genç futbolcuyu transferde ilk sırada olduğu tahmin ediliyor.