Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Everton Yolcusu

cengiz ünder

Cengiz Ünder son zamanlarda forma şansı bulamadığı kulübünden ayrılıyor mu? Basında çıkan bir takım haberlere göre Milli futbolcunun İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton’a gideceği söyleniyor. Kulis bilgilerine göre Everton Cengiz Ünder‘e takip oldu ve bu konu hakkında el altından görüşmeler sürdürülüyor.

Cenk Tosun’un da formasını giydiği Everton kulübü ilk yarı oldukça başarısız bir sezon geçirmiş ve ardından teknik direktör değişikliğine gidilmişti. Yeni teknik adam Carlo Ancelotti ile yeni bir kan arayışına giren Everton gözünü Cengiz Ünder’e dikti. Roma tarafından fiyatı biçilen ve satış yapılacak oyuncular listesine konulan Cengiz Ünder için kulüp 35 milyon Euro fiyat belirledi.

Carlo Ancelotti’nin bu konuda talepleri ve direktifleri doğrultusunda transfer çalışmalarını başlatan kulübün Cengiz Ünder ile görüştüğü ve ve bir karara varıldığı ancak bu durumun basından gizlenilmesine rağmen anlaşmaya varıldığı yönünde haberler yer almakta. Ligde eski günlerine kavuşmak için kesenin ağzını açması beklenen kulüp bu konuda girişimlerini ve çalışmalarını sürdürüyor.

Manchester Da Talip Oldu

Mili futbolcu için Everton takımının ardından Manchester da talip oldu. Her iki kulüp de oyuncuyu bünyesine katabilmek için çalışmalar başlattı. 22 yaşındaki genç oyuncu için nabız yoklamaya başlayan pek çok takım olduğu biliniyor, önümüzdeki günlerde bu konuda çok daha somut adımların atılması bekleniyor.

Cengiz Ünder Kariyeri

Aslen Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı bulunan baba ocağına sık sık ziyaret ederek gönülleri fetheden ve geldiği yeri asla unutmayın Cengiz Ünder adeta Sındırgı’nın adını dünyaya duyurdu. Bölge halkı tarafından büyük bir memnuniyet ve sevgi ile karşılanan Cengiz Ünder pek çok kişi tarafından seviliyor ve saygı gösteriliyor. Gerek karekteri gerekse kişiliği ile pek çok kişiyi etkileyen oyuncu yakın zamanda yine baba ocağını ziyaret etti.

İlk olarak Bucaspor alt liginde görev alan ardından Altınordu U16, U19 ve U21 kategorilerinde görev aldıktan sonra Altınordu A takımında oynayan ve son olarak Başakşehir’de adını duyurduktan sonra Roma’ya transfer olan oyuncunun son günlerde adı Everton ve Roma ile anılıyor.