Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Milli Yıldızımız Cengiz Ünder’in Taliplileri Artıyor

Ülkemizi başarıyla temsil eden isimlerin başında gelen Cengiz Ünder Roma’da gösterdiği başarılarla adından daha da fazla söz ettirmeye devam ediyor. 22 yaşındaki genç oyuncumuz Roma’da gösterdiği performansla Avrupa Liglerinde boy gösteren birçok dev kulübün de radarına girmeyi başardı. Milli yıldımızı Cengiz Ünder transferi için birçok kulüple adının anılmasına rağmen kulübünün onu bırakmaya niyeti bulunmuyor.

Cengiz Ünder’in Dev Talipleri

Genç yıldızı takip eden kulüplerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İngiltere’den Manchester United, Tottenham, Everton Almanya’dan Bayern Münich İspanya’dan Sevilla gibi birçok dünya devi milli yıldızımız Cengiz Ünder transferi için nabız yokluyor. Bununla birlikte kulübü Roma Cengiz için 40 milyon Euro bonservis bedeli belirlemiş durumda. Cengiz için transfer söylentileri sıcaklığını korurken kulübü Roma’nın ise Cengiz’i ara dönemde satmayı düşünmediği yönünde haberler de geliyor.

Roma Teknik Direktörü Fonseca: Cengiz’i Satmayacağız,

Cengiz Ünder’in Roma ve Türkiye Milli Takımı ile göstermiş olduğu başarılı performans dünya devlerinin gözünü ona dikmesini sağlamış durumda. Ancak konuyla ilgili açıklama yapan Roma Teknik Direktörü Paulo Fonseca ”Cengiz Ünder de dahil hiçbir oyuncumuzu satmayı düşünmüyoruz.” diyerek dünya devlerine kapıyı kapatmış oldu. Cengiz Ünder transferi için son noktayı koyan Hoca bu sezon geçirdiği sakatlıktan olayı forma şansı bulamayan Cengiz’in tekrar kadroda kendine yer bulacağını düşündüğünü de ifade etti.