Cengiz Ünder
Roma Cengiz Ünder transferi

Roma Cengiz Ünder Transferi İle 40 Milyon Euro Kaynak Sağlayabilir

Mili yıldızımız Cengiz Ünder başarılı performansı ile her geçen gün kendisinden daha fazla söz ettiriyor. Ligin ilk yarısında ciddi sakatlıklar yaşadığı için forma şansı bulamayan Cengiz Ünder’in transfere kaynak sağlamak için değerlendirilebileceği iddiaları dillendirilmeye başlandı. Roma Cengiz Ünder transferi ile 40 milyon Euro civarında kaynak elde etmeyi planlıyor.

Cengiz Ünder’in Değeri 40 Milyon Euro

Roma’da geçen sene sergilediği performansla değerini katlayan Cengiz Ünder için 40 milyon Euro altında bir bedelin kabul edilmeyeceği ifade ediliyor. Ligin ilk yarısında sakat olduğu için yalnızca 283 dakika forma şansı bulabilen Cengiz Ünder’in kaynak sağlamak amacıyla transferine izin verilebileceği gündeme geldi. Manchester United, Tottenham, Everton ve Bayern Munich gibi dünya devlerinin radarında olan oyuncunun transferinden elde edilecek kaynakla İnter’den Politano’nun alınacağı ifade ediliyor.

Roma’da Hedef İnterli Yıldız Politano

İtalya medyasında çıkan haberlerde kulübün Politano takasında Cengiz Ünder’i kullanmak istediği belirtildi. İnter’de oynayan yıldız oyuncu ile Cengiz’in takasta kullanılması ihtimalinin yanı sıra Cengiz Ünder’in transferi ile kaynak oluşturulabileceğinin de gündemde olduğu ifade edildi. Roma Cengiz Ünder transferi ile elde edeceği 40 milyon Euro üzerinde geliri böylece değerlendirmek istiyor. Takımı ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan Cengiz Ünder transferi Matteo Politano transferine göre şekilleneceğe benziyor.