Cengiz Ünder
Cengiz Ünder Roma'nın en pahalı transferi

Cengiz Ünder Roma’nın En Pahalı Transferi Olabilir

Milli yıldızımız Cengiz Ünder için transfer söylentileri artarak devam ediyor. Roma kulübünün transferde kaynak sağlamak için satışına izin verilebileceğinin gündeme gelmesi ile Cengiz Ünder’in taliplileri de artıyor. Transferine izin verillirse Cengiz Ünder Roma’nın en pahalı transferi olma yolunda ilerliyor. Bayern Münih, Manchester United, Chelsea, Manchester City gibi kulüplerin ilgilendiği oyuncu rekor bir bedelle transfer olabilir.

Cengiz Ünder’in Dev Talipleri

Milli yıldızımız Roma’da gösterdiği performansla birçok Avrupa devini peşine takmıştı. Özellikle sakatlık süreci öncesinde gösterdiği başarılı performans ile Bayern Munih, Manchester United, Chelsea, Manchester City, Arsenal, Everton, Sevilla gibi kulüpler oyuncuyu takibe almıştı. Sakatlığı nedeniyle forma şansı bulamayan Cengiz Ünder’in transferine kaynak sağlamak amacıyla izin verilebileceği konuşuluyor.

Roma en pahalı transferini geçen sene sonunda Liverpool’e gönderdiği kalecisi Allison Becker’den elde etmişti. Roma bu transferden 62 milyon Euro gelir elde etmişti. 35 milyon Euro piyasa değeri bulunan Cengiz Ünder için 50 milyon Euro’dan aşağısını düşünmeyen Roma bu transfer için şartları zorlayarak rekor bir gelir elde etmek istiyor. Mevcut durumda 50 milyon Euro bedeli ile Cengiz Ünder Roma’nın en pahalı transferi olmasa da ikinci sıraya yerleşebilir.

2018 yaz döneminde Roma’ya 14.250 milyon Euro bedel ile transfer olan Cengiz Ünder Roma ile 75 maçta forma giydi. Bu maçlarda 15 gol ve 11 asist ile takımına katkı sağladı.