Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İçin Fenerbahçe Israrcı

Fenerbahçe kadrosuna mutlak suretle bir yerli alternatif katmak istiyor ve listenin en tepesindeki isim de milli oyuncu Cengiz Ünder. Fenerbahçe Cengiz Ünder konusunda bu sezon çok kararlı ve bu transferi mutlaka bitirmek istiyor.

Fenerbahçe Gözünü Karattı

Sarı lacivertli takım, Ali Koç önderliğinde hiç şampiyonluk kazanamadı. Bu sebeple Ali Koç üzerindeki baskı artık iyice artmış durumda. Geride kalan 2022 – 2023 futbol sezonunda şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe’de Ali Koç gözünü tamamen karartmış durumda bu sezon öncesinde. Takım geçen sezon Jorge Jesus’a emanetti ve sezon sonu geldiğinde Portekizli teknik adam sözleşme uzatma tekliflerini reddederek Fenerbahçe’den ayrıldı. Hocasız kalan sarı lacivertli kulüp hoca sorununu halletmeden transfere yöneldi. Önce Rangers ile geçen sezon harika bir performans ortaya koyan ve UEFA Avrupa Ligi’nde yılın ilk 11’ine seçilen kanat oyuncusu Ryan Kent bonservis bedeli ödemeden kadroya katıldı. Bu transferin ardından bir hamle daha yaptı Fenerbahçe takımı ve dünyaca ünlü yıldız forvet Edin Dzeko da Fenerbahçe’ye katıldı.

Bu iki transfer hamlesinden sonra teknik direktör sorununu halletti Fenerbahçe ve daha önce de Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmış olan İsmail Kartal ile anlaşmaya vardı. Teknik direktör meselesini halleden Fenerbahçe’de transferler kaldığı yerden devam etti ve iki kanat oyuncusu daha kadroya kattı Fenerbahçe ki bunlardan birisi de yine bir dünya yıldızı olan Tadic’di. Fakat buna rağmen sarı lacivertli kulüp mutlaka bir de Türk kanat oyuncusu katmak istiyordu kadrosuna ve hedefteki isim de baştan beri Cengiz Ünder’di. Fenerbahçe takımı bu kez bu transferi bitirme noktasına geldi artık.

Ünder

Cengiz Ünder De Sıcak Bakıyor

Cengiz Ünder her transfer döneminde Türk takımlarının ilgisini çeken bir isim oldu senelerdir. Yurt dışına çıktığından beri Türkiye’ye dönmeyi düşünmediğini belirten milli oyuncu bu kez Türkiye’ye gelmeye sıcak bakıyor. Bunun en büyük nedeni ise Olimpik Marsilya’nın bu sene de hoca değiştirmesi.

2021- 2022 futbol sezonunda Roma’dan kiralanan milli oyuncu harika bir performans ortaya koymuştu. 4 3 3 formasyonunda sağ kanat forvet olarak forma giyen oyuncu o kadar başarılı oldu ki sezon sonunda Olimpik Marsilya takımı oyuncunun bonservisini aldı Roma’dan. Fakat geride kalan 2022 – 2023 futbol sezonunda hoca değişikliğine gitti Fransız takımı ve bu değişiklikle birlikte sistem de değişti. Üçlü savunmaya dönen Olimpik Marsilya’nın yeni formasyonunda kanat forvet yoktu ve milli oyuncumuz yeni formasyona uyum sağlamakta çok zorlandı. Ligin ikinci devresinde nispeten takıma uyum sağlamayı başardı Cengiz Ünder ancak bu sezon bir kez daha hoca değişikliğine gitti Olimpik Marsilya.

Kulüpteki bu istikrarsızlıktan sıkılan milli oyuncunun ayrılabileceği zaten söyleniyordu. Fenerbahçe’nin cazip teklifi ise oyuncuyu ikna etmeyi başardı bu kez. Eğer Fransız kulübü ile anlaşılabilirse Cengiz Ünder Fenerbahçe forması giyecek.