Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İçin İlginç Teklif

Fransa Ligue 1 takımlarından Olimpik Marsilya formasını terleten Cengiz Ünder, ilginç bir transfer teklifinin içinde yer alıyor.

Sezon başında İtalya Serie A temsilcisi Roma’dan, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun onayıyla Olimpik Marsilya’ya katılan milli yıldızımız için eski kulübünden ilginç bir teklif geldi.

Cengiz Ünder Marsilya’da Göze Girdi

cengiz ünder

Bu sezon Olimpik Marsilya formasıyla gösterdiği başarılı performansla Fransa’da Marsilya taraftarlarının sevgilisi olan Cengiz Ünder, teknik direktörünün de en güvendiği isimler arasında yer aldı.

Milli yıldızımız, Şilili teknik direktör Jorge Sampaoli yönetimindeki Olimpik Marsilya’da bu sezon Ligue 1’de 14 maça çıktı. Bu 14 maçta toplam 1001 dakika süre alan Cengiz Ünder, rakip ağlara gönderdiği 4 golle takımına katkı yaptı.

Geçmiş yıllarda yaşadığı sakatlık problemini bu sezon eskisi kadar yaşamayan ve devamlılığı sağlayan Cengiz, fiziksel seviyesini de üste çıkardı. Fiziksel olarak iyi durumdayken yeteneklerinden kimsenin şüphe etmediği oyuncumuz, Jorge Sampaoli ve Olimpik Marsilya taraftarına da güven verdi.

Fransa Ligue 1’in yanında UEFA Avrupa Ligi’nde de forma giyen Cengiz Ünder, Galatasray’ın da olduğu grupta ter döktü. Olimpik Marsilya’nın takım olarak kötü performans gösterdiği gruplarda 5 maçta forma giyen Cengiz, sadece İstanbul’daki Galatasaray maçında oynamadı.

Bu 5 karşılaşmada 1 gol 1 asist ile oynayan Cengiz, buna karşın takımını ancak UEFA Konferans Ligi’ne taşıyabildi.

Cengiz Ünder İçin İndirim Teklifi

Bu sezon Olimpik Marsilya formasıyla gösterdiği performanstan sonra Cengiz Ünder’in Fransa günlerinin parlak geçeceğine dair umutlar arttı.

Hali hazırda Olimpik Marsilya ve Roma arasındaki kiralık anlaşmada bir zorunlu satın alma opsiyonunun bulunması da Cengiz’in Fransa günlerinin devam edeceğini işaret ediyor. Bu anlaşmaya göre, Olimpik Marsilya kulübü milli futbolcumuzun bonservisini sezon sonunda almak zorunda.

Anlaşma şartlarında bu transfer için belirlenen bedel ise 8.4 milyon euro. Hal böyleyken Olimpik Marsilya’nın sezon sonunda yapacağı harcamanın da bu seviyede olması bekleniyordu. Ancak son günlerde hesapları değiştiren bir gelişme yaşandı.

Roma Kulübü, teknik direktörü Jose Mourinho’nun isteği doğrultusunda Olimpik Marsilya oyuncusu Boubacar Kamara’nın peşine düştü. 22 yaşındaki Fransız ön libero için Olimpik Marsilya’nın kapısını çalan Roma, teklifinde iki ismi de gündeme getirdi.

Bu isimler elbette milli yıldızımız Cengiz Ünder ve Roma’nın Olimpik Marsilya’ya yolladığı bir diğer oyuncu olan Pau Lopez.

Fransız basınındaki iddiaya göre Roma, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun ısrarla istediği Boubacar Kamara için Olimpik Marsilya’ya Cengiz Ünder ve Pau Lopez’in sözleşmelerindeki maddelerde indirim uygulama teklifi yaptı.

Olimpik Marsilya yönetimi bu teklifi kabul ederse, yaklaşık 12 milyon euroluk bir zorunlu satın alma maddesi bulunan kaleci Pau Lopez ve 8.4 milyon euroluk maddesiyle Cengiz Ünder’i daha ucuza takıma katabilir.

Elbette bunun karşılığında Jorge Sampaoli’nin Boubacar Kamara’dan vazgeçmesi de gerekecek. Bakalım ilerleyen günler bu transferde ne gösterecek.