Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İle İlgili Flaş İddia

Bu sezonun başında İtalyan temsilcisi Roma’dan Fransız temsilcisi Marsilya’ya şartlı zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralanan Cengiz Ünder, Fransa’nın altını üstüne getirmeyi başardı. Milli oyuncu, Fransız temsilcisinde gösterdiği başarılı performansla taraftarların ve Fransız futbolseverlerin en çok sevdiği isimlerden birisi haline geldi. Takıma skor anlamında da oyun anlamında da ciddi katkıları bulunan Cengiz Ünder ile alakalı basına yansıyan son haberler ise oldukça heyecan verici. Öyle ki, Fransa’nın yıldızlar karması PSG’nin Kylian Mbappe’den boşalacak bölgeye Cengiz’i düşündüğü iddia ediliyor.

Sevilen Oyuncu

Bu sezonun başında artık gözden düştüğü Roma’dan ayrılan ve Fransız temsilcisi Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder, Fransız temsilcisinde resmen kendisini buldu. Marsilya forması altında oldukça başarılı bir performans sergileyen Milli oyuncu, attığı goller ve oyuna yaptığı katkıyla birlikte Marsilyalı taraftarların en çok sevdiği isimlerden birisi haline geldi.

Bordeaux deplasmanında attığı golle takımının 44 seneden beri galip gelemediği deplasmandan galip ayrılmasını sağlayan Cengiz Ünder’e bu gol adına teşekkür etmek için özel koreografi bile hazırlandı. Sezon sonunda Marsilya ile Roma arasında yapılan anlaşma neticesinde opsiyonu devreye girecek olan Cengiz’in bonservisi de Marsilya’ya geçecek.

Bununla birlikte takıma getirilen transfer yasağı hâlâ daha bu transferin gerçekleşmesine dair kuşkuların bulunmasına neden oluyor. Marsilya konu ile alakalı olarak davayı temyize götürdü ancak gelecek sonuç henüz belli değil.

Yıldızlar Karması

Marsilya’nın bu durumuyla birlikte Cengiz’i kadrosuna katmak isteyen tek Fransız temsilcisi de onlar gibi durmuyor.

Zira uluslararası basında yer alan haberlere göre Paris Saint Germain de Cengiz’i radarına almış durumda. Dünyaca ünlü yıldızı Kylian Mbappe’nin sözleşmesinin sezon sonu bitiyor olması ve sözleşme görüşmelerinden netice alınamaması nedeniyle yeni bir kanat oyuncusu arayışına başlayan Paris ekibi, Cengiz’i de listeye aldı.

Fransa’da gösterdiği performansla hem ülkemizi hem de kendisini sevenleri gururlandıran Cengiz Ünder, eğer Paris Saint Germain’e giderse Dünyaca ünlü yıldızlarla da bir arada oynayacak. Hatırlanacağı üzere Barcelona’nın ve futbolun yaşayan efsanesi Lionel Messi, Barcelona’da yaşadığı anlaşmazlıktan sonra Paris ekibinin yolunu tutmuştu.

Kadrosunda Neymar, Lionel Messi, Sergio Ramos başta olmak üzere pek çok dünyaca ünlü yıldızı barındıran Paris Saint Germain’in Cengiz’i Kylian Mbappe yerine düşünmüş olması da oldukça gurur verici.

Zira Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun hegemonyası altında geçen onlarca seneden sonra artık yeni dönemin yıldızlarının Kylian Mbappe ve Erling Haaland olacağı düşünülüyor. Bu kadar önemli bir isimden boşalacak koltuğa Cengiz’i oturtmayı düşünmek Milli oyuncumuza olan güvenin ne kadar yüksek olduğunun da bir kanıtı.

Marsilya’nın transfer yasağı, Mbappe’nin sözleşme ile alakalı kararları ve Paris Saint Germain’in bu sezon özellikle Şampiyonlar Ligi’ni nerede bitireceği de bu transferin gerçekleşmesinde önemli olabilir.