Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İstikrarı Toparlıyor

Bu sezon Marsilya formasıyla gösterdiği başarılı performans sayesinde bir süredir düşüşte olan kariyerini toparlamaya başlayan Cengiz Ünder ile alakalı olarak son haftalarda en sık dile getirilen konulardan biri oyuncunun istikrarsızlığı. Kesinlikle takımla da alakalı bir şekilde performansında ciddi dalgalanmalar yaşayan 24 yaşındaki oyuncunun bu durumu onu bağrına basan Fransız taraftarları da üzmeye devam ederken, gelecek sezona dair hem Fransızlar hem de Türk futbolseverlerin hayalleri ve temennileri çok daha büyük olacaktır.

Mehter Takımı Misali

Bu sezon Roma’dan Marsilya’ya transfer olarak kariyerinde yeni bir beyaz sayfa açan Cengiz Ünder, Fransız temsilcisinin baskılı atmosferine uyum sağlamak konusunda sıkıntı yaşamadığı gibi ilk haftalarda attığı gollerle de taraftarların sevgilisi haline gelmişti.

Bununla birlikte 24 yaşındaki oyuncuyla alakalı olarak yaşanan sıkıntılar sezonun ilk kısmında değil ikinci kısmında ortaya çıktı. Yetenekleri ve daha da fazlası oyun zekâsıyla dikkat çeken isimlerden biri olan Ünder, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle Marsilya’da da süre bulmakta zorlanmaya başladı.

Her ne kadar teknik ekip ve taraftarlar oyuncuya ciddi biçimde güveniyor olsalar da Cengiz Ünder’in yaşadığı bu sıkıntılar nedeniyle Fransız basınının oyuncunun üstüne gitmekten imtina etmediği de bir gerçek.

Bir hafta oldukça dikkat çeken işler çıkartan 24 yaşındaki oyuncu, bir sonraki hafta tekrardan sanki hiç iyi bir form grafiğine sahip değilmiş gibi oynayınca işlerin onun adına zorlaşması da zor olmuyor. Öte yandan gelecek sezon adına Cengiz’den beklentilerin çok daha yüksek olacağının altını çizmek de gerekiyor.

Zira oyuncu bu sezon her ne kadar dalgalanmış olsa da oldukça işler çıkarttı ve ilk sezonunda kulüpte ciddi bir etki yarattı. Gelecek sezonda da hem Fransız hem de Türk futbolseverler Milli oyuncunun çok daha iyi olmasını temenni edecek ve bekleyeceklerdir.

Sona Doğru Toparlandı

Öte yandan başarılı oyuncu önce kulübünün başarısı için mücadele ettikten sonra sezonu tamamladı ve Uluslar Ligi için Türkiye Milli Takımı‘na katıldı ve burada fark yaratan bir performans sergiledi.

Sezon sonunun her zaman zor geçtiğini dile getiren 24 yaşındaki oyuncu bu maçlara oldukça iyi hazırlandıklarını ifade etti. Kariyerinde farklı Avrupa ülkelerinde forma giymiş olmasına değinen yetenekli oyuncu gittiği her ülkede pek çok farklı tecrübe edindiğinin de altını çizdi.

İtalya’da taktiksel olarak, İngiltere’de fiziksel olarak, Fransa’da ise oyun gücü olarak geliştiğini belirten Ünder, bununla birlikte artık tecrübe edinmiş bir oyuncu olduğunu dile getirdi ve bu tecrübelerini her sahaya çıktığında göstermeyi hedeflediğini aktardı.

Öte yandan Dünya Kupası Play-Off müsabakasında Portekiz’e mağlup olan Ay-Yıldızlılarımız 2022 senesinin sonbaharında Katar’da düzenlenecek olan turnuvanın biletini de kaçırmıştı. Bu maçta bir penaltı kaçıran Burak Yılmaz, Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıklamıştı.

Bu durumla alakalı açıklamalarda da bulunan Ünder, Burak Yılmaz’ın takıma uzun yıllardır hizmet eden bir isim olmasının yanı sıra kendilerine de birçok konuda yardımcı olduğunu ifade etti ve gidişine üzüldüklerini dile getirdi.

Artık yeni bir dönemin başladığının altını çizen yetenekli oyuncu, bu dönemde herkesin kendi üstüne düşeni yapması gerektiğini belirtti.