Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Konferans Ligi Maçında 69 Dakika Oynadı

Dün akşam UEFA Konferans Ligi Play-off maçlarında Marsilya Karabağ ile karşı karşıya geldi. Cengiz Ünder Marsilya forması ile 69 dakika boyunca sahada kaldı ve takımını temsil etti. Maç Marsilya’nın 3-1’lik skoru ile yenmesiyle sonuçlandı.

Maçın golleri; Arkadiusz Milk 41. Ve 44. Dakikada gol atarak 3 dakikalık arayla iki kez sahneye çıktı. Takımın 3. Ve son golünü de Dimitri Payet 90+2’de kaydetti. Karabağ’ın tek golünü ise 85. Dakikada Kady attı.

Cengiz Ünder’in takımı Marsilya Azerbaycan takımı Karabağ ile karşı karşıya geldi. Ev sahibi takım Olimpik Marsilya oldukça rahat bir skor ile maçı kazandı ve 3-1 yendi. İlk 11’de sahaya çıkan milli futbolcumuz Cengiz Ünder 69 dakika boyunca takımını en iyi şekilde temsil etti.

Marsilya Rövanşa Azerbaycan’a Gidecek

Ev sahibi takım Olimpik Marsilya 3-1’lik skor ile rahat bir maç oynadı ve kazandı. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder 69 dakika boyunca sahada kalarak en iyi performanslarından birisini sergiledi.

69. dakikanın ardından Cengiz Ünder yerini Dieng’e bıraktı. Kendi evinde oynayan Olimpik Marsilya takımı Cengiz Ünder’in alkışlarla sahadan gönderdi. Maç oldukça keyifli ve rahat bir şekilde geçti.

Bir sonraki rövanş maçı ise 24 Şubat Perşembe akşamı saat 20.45’te Azerbaycan’ın, Karabağ’ın ev sahipliğinde oynanacak. Cengiz Ünder’in takım arkadaşı Arkadiusz Milk 3 dakika ara ile iki gol birden atarak takımını oldukça rahatlattı.

Marsilya Rahat Kazandı

İlk gol ilk yarının son 5 dakikasının içine girdiğimizde geldi. 41. Dakikada Arkadiusz Milik sahneye çıktı takımının ve kendisinin ilk golünü attı. Skor 1-0 oldu. Çok geçmeden 3 dakika sonra, 44. Dakikada ilk yarının bitmesine 1 dakika kala, Arkadiusz Milk tekrar sahneye çıktı.

Bir gol daha atarak hem takımının hem de kendisinin dün akşamki ikinci golünü atarak Olimpik Marsilya’yı rahatlattı. Maçın o dakikasından sonra ilk yarıda başka bir gol olmadı. Maçın 3. Golü ikinci yarıda geldi Karabağ 85. Dakikada Kady attı. Maç için eşitlik sağlanabilirdi fakat Marsilya çok geçmeden son sözü söyledi . 90+2’de Olimpik Marsilya’da Dimitri Payet son sözü söyledi. Skor 3-1 oldu ve maç o skor ile tamamlandı.