Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Övgülerin Merkezinde

Olympic Marsilya’nın FC Girondins de Bordeaux deplasmanında galibiyetinin yankıları sürüyor. Cengiz Ünder övgülerde baş rolde.

Fransa Ligue 1’de ikinci yarının ilk maçında Girondins de Bordeaux’a konuk olan Olympic Marsilya için bu maç çok önemliydi.

Zira Olympic Marsilya, hem Fransa Ligue 1’de sürdürdüğü ikincilik yarışında yara almamak hem de uzun yıllardır süren bir şansızlığı kırmak istiyordu.

Fransa Ligue 1’de maç öncesinde topladığı 33 puanla bir maç eksikle üçüncü sırada bulunan Jorge Sampaoli ve öğrencileri, puan tablosunda bu sezon topladığı 17 puanla 17. sırada bulunan rakipleri Girondins de Bordeaux’a puan kaybetmeyi akıllarının ucundan bile geçirmiyorlardı.

Ancak Girondins de Bordeaux deplasmanından 3 puan çıkarmak o kadar kolay değildi. Öyle ki Olympic Marsilya bunu son olarak 44 yıl önce başarmıştı.

44 yıldır rakibinin evinde 1 maç bile kazanamayan turkuaz beyazlılar, bu şansızlığı bu sene kırmak istiyorlardı.

Cengiz Ünder Marsilya Tarihine Geçti

cengiz ünder

İlk düdükle birlikte maçtaki üstünlük Olympic Marsilya’nın elindeydi. Üst üste ataklarla rakibinin üzerine giden takım ilk yarım saati golsüz geçirmişti.

Oyunu ele aldığı maçlarda bile zaman zaman skor üretmekte zorlanan Jorge Sampaoli ve ekibinin imdadına ise tanıdık bir isim yetişti.

Dakikalar 37’yi gösterdiğinde Girondins de Bordeaux kalecisi Benoit Costil kaleci vuruşunu yaptı.

Onun yaptığı bu vuruş sahada belki de en gitmemesi gereken kişinin ayağına gitti. Orta sahanın rakip kaleye yakın bölümünde topu alan Cengiz Ünder, bir anda hızlanarak rakip savunmayı yardı. Sol çaprazdan kaleyi gören Cengiz Ünder düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu.

Maçın geri kalan bölümünde gol sesi çıkmayınca 44 yıllık hasret Cengiz Ünder sayesinde sona ermiş oldu. Cengiz bu golle, Olympic Marsilya tarihinde yıllar sonra bile hatırlanacak bir iz bıraktı.

Takım Arkadaşları ve Taraftar Cengiz’i Övdü

Maçın sonunda açıklamalarda bulunan Mateo Guendouzi, milli futbolcumuza övgüler yağdırdı.

Cengiz’in takıma katıldığı andan itibaren Olympic Marsilya’ya büyük katkı yaptığını söyleyen Matteo Guendouzi, milli yıldızımızın kendilerine çok yardımcı olduğunu söyledi. Cengiz’in pas kalitesi ve son vuruş becerisinden bahseden Matteo Guendouzi, Cengiz Ünder için “bizim için çok önemli bir oyuncu” dedi.

Maç sonunda Cengiz’e gelen övgülerin büyük çoğunluğu ise taraftar kısmındandı. Kolay kolay kimseyi beğenmeyen Olympic Marsilya taraftarları da sosyal medyada milli oyuncumuzun hakkını verdiler.

Milli yıldızımızın Olympic Marsilya tarihine geçtiğini belirten bir taraftar, onun sayesinde laneti yendiklerini söyledi.

Bir başka taraftar ise Cengiz Ünder’in kendilerini bir anomaliden çıkardığını ve yarım yüzyıldır bunu başaran başka bir oyuncunun olmadığını tweetledi.

En büyük övgülerden birini yapan bir Marsilyalı ise, Cengiz’in takım için öneminin çoğu zaman görmezden gelindiğini söyledi. Onun takıma katıldıktan sonra, Marsilya’nın çektiği gol sıkıntısını azalttığını söyleyen Marsilyalı, sportif direktör Longoria’ya milli yıldızımızı takıma getirdiği için çok teşekkür ettiğini de belirtti.