Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Penaltı Kaçırdı Türkiye Kazandı

Bu sezon Milli Takım forması altında da oldukça başarılı performanslar sergileyen Cengiz Ünder’e nazar değdi demek yanlış olmaz. 24 yaşındaki oyuncu Marsilya ile sezonu kapattıktan sonra Uluslar Ligi için katıldığı Milli Takım kampında fark yaratmış ve bu farkı sahada da göstermeyi başarmıştı. Bununla birlikte yetenekli oyuncu 14 Haziran tarihinde oynanan müsabakada Litvanya karşısında penaltı kaçırdı ancak Türkiye sahadan 2-0 galip ayrılmayı başardı.

Bir İyi Bir Kötü Haber

Bu sezon Marsilya forması altında dikkat çeken performanslar ortaya koyan Cengiz Ünder, sezonu kapattıktan sonra Uluslar Ligi için Milli Takım kampına katıldı.

24 yaşındaki oyuncu Kırmızı Beyazlı takımımızın en önemli isimlerinden biri olduğu gibi aynı zamanda en çok sorumluluk alan isimlerinden biri ve her fırsatta bu sorumluluğu alması gerektiğini de dile getiriyor.

Nitekim hatırlanacağı üzere maçlar başlamadan önce basın toplantısına katılan Ünder, artık kendi üstlerine düşeni yapmaları gerektiğini zira bu seviyenin kimseye yakışmadığını ifade etmişti. Yetenekli oyuncu ilk Litvanya maçında da sahanın yıldızı olmuştu.

Litvanya ile oynanan 2’inci maçta Cengo yine sahadaydı. Ancak bu sefer işler onun için pek yolunda gitmedi. Türkiye İzmir’de Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nda konuk ettiği Litvanya karşısında 2-0’lık net bir galibiyet alarak yoluna kayıpsız bir biçimde devam etti ancak Cengiz Ünder bir penaltı kaçırdı

24 yaşındaki oyuncu 81’inci dakikada geçtiği topun başında büyük bir fırsattan yararlanamamış oldu. Bununla birlikte basın toplantısında en çok Cengiz’in canı sıkkın görünüyordu.

Çok Denedi Ama Olmadı

Maçtan sonra yapılan basın toplantısında penaltı pozisyonunun detaylarına değinen Cengiz Ünder, uzun bir süredir antrenmanlarda da penaltı çalıştığını ve bu maçta da şansını denediğini fakat olmadığını dile getirdi.

Yetenekli oyuncu yaptığı açıklamada çocukluğunun geçtiği İzmir şehrinden güzel bir hatırayla ayrılmak istediğini ve penaltıyı da bu nedenle Hakan Çalhanoğlu’ndan talep ettiğini belirtti. Penaltıyı kaçırdığı için üzgün olduğunu ifade eden Ünder’in EURO2024 konusuyla alakalı hırsı da dikkat çekiciydi.

Almanya’da düzenlenecek turnuvayla alakalı olarak 2 senelik bir süreleri olduğunu dile getiren Marsilya’nın yıldızı, bununla birlikte o turnuvaya sanki yarınmışçasına çalışmaları gerektiğini savundu. Genç bir takım olarak genç oyunculara sahip olduklarını ifade eden Ünder, güçlü rakiplerle karşılaşacaklarını ancak bu durumun kendilerini korkutmadığını belirtti.

Uluslar C Ligi ile de alakalı açıklamalarda bulunan 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu, buradan tekrar B Ligi’ne yükselmek istediklerine dikkat çekti. Burada oynayacakları maçları hızlı bir şekilde kazanıp bir üst lige çıkmayı hedeflediklerini aktaran Cengiz Ünder, sözlerini bu ifadelerle tamamlamış oldu.

Türkiye bu galibiyetle birlikte fire vermeden yoluna devam ediyor. Bununla birlikte Uluslar C Ligi’nde alınan galibiyetler Ay-Yıldızlı Milli Takımımız adına ne kadar sevindirici olabilir tartışılır.