Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Reaksiyon Verdi

Bu sezon Fransız temsilcisi Marsilya’da gösterdiği başarılı performansla taraftarların gönlüne taht kuran isimlerden biri olan Cengiz Ünder, son dönemlerde yaşadığı formsuzluğun etkilerini üstünden atmaya başlayacak gibi görünüyor. Son haftalarda taraftarların ve Fransız basınının en çok eleştirdiği isimlerden biri olan 24 yaşındaki oyuncu 8 Mayıs Pazar günü oynanan Lorient maçında ilk 11’deydi ve 90 dakika boyunca sahada kaldı. Marsilya bu maçtan 3-0 galip ayrılırken ilk golün pasını veren isim temsilcimizdi.

Kendine Geldi

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan ayrılan Cengiz Ünder, şartlı zorunlu satın alma opsiyonuyla Fransız temsilcisi Marsilya’ya transfer olmuş ve Mavi Beyazlı formayla dikkat çeken bir performans sergilemişti.

Henüz kariyerinin ortalarına bile gelmemiş olmasına rağmen yaşadığı sakatlıklar ve formsuzluklar nedeniyle hem eleştirilerin hedefi olan hem de kendini yıpratan 24 yaşındaki oyuncu son dönemde bu iki olumsuz etmenin birleşimi nedeniyle kötü günler geçiriyordu.

Sakatlıkların formsuzlukları beraberinde getirdiği süreçte Marsilya’nın da üst üste başarısız sonuçlar alması Cengiz’in daha kötü görünmesine neden oldu. Nitekim Fransız basını da Milli oyuncunun başarısız performansını mercek altına alan yazılar yazarak aslında oyuncuyu tenkit eden bir tavır sergilediler.

Bununla birlikte 24 yaşındaki yetenekli oyuncu uzun bir aradan sonra ilk 11’deki formasına kavuştu. Ligin 36’ıncı haftasında Lorient’in konuğu olan Marsilya, zayıf rakibi karşısında sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılmayı başardı.

Bu maçın başından sonuna kadar sahada kalan Cengiz Ünder, kendisine vakit verilirse neler yapabileceğini de kanıtlayan bir performans sergiledi. Yetenekli oyuncu takımının ilk golünde pası veren isim olurken, bu pasla birlikte bu sezon direkt olarak katkı sağladığı goller hanesine bir çentik daha atmış oldu.

Marsilya ise bu galibiyetle birlikte üstünde dolaşan kara bulutları dağıtabilmek ve hayal kırıklığıyla geçen sezonu en azından moralli kapatabilmek adına bir avantaj yakalamış oldu. 2’ncilik koltuğuna geri dönen Fransız temsilcisi, 37’inci hafta müsabakasında sezonun öne çıkan takımlarından Rennes ile kozlarını paylaşacağı maçta galibiyet arayacak.

Lorient ise kümede kalma mücadelesine devam etmek zorunda ve bu bağlamda Bordeaux ile oynayacağı müsabaka takım adına kritik bir önem taşıyacak.

1 Ay Sonra

Cengiz Ünder’in son zamanlarda yaşadığı sakatlıklar ve formsuzluklar oyuncunun bu sezon öne çıkmasını sağlayan gol katkısını da baltalamış ve bu durum da eleştirilere neden olmuştu. Bununla birlikte Lorient karşısında oynanan maçta yaptığı asistle gole direkt olarak katkı sağlayan 24 yaşındaki oyuncu, bu başarıyı en son 1 ay önce göstermişti.

Montpellier karşısında oynanan ve 2-0 kazanılan maçta gol atmayı başaran yetenekli oyuncu o maçtan bu yana gol konusunda suskun bir görüntü sergiliyordu. Lorient karşısında verdiği gol pasıyla özgüvenini de tazeleyen Cengiz Ünder, geriye kalan 2 haftada da aynı başarıyı göstermeyi hedefleyecek.