Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Takımı Avrupa’ya Veda Etti

Bu sezon Fransız temsilcisi Marsilya’da gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Cengiz Ünder, sezonun son dönemlerinde ciddi bir hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyor. Mavi Beyazlı takım Konferans Ligi Yarı Final ilk maçında mağlup olduğu Hollanda temsilcisi Feyenoord’u konuk ettiği ikinci müsabakada rakibine diş geçiremedi ve maç 0-0 sona erdi. Toplam sonuçta rakibine 3-2 boyun eğen Marsilya, bir alanda daha havlu atmaktan kurtulamadı.

Veda Üstüne Veda

Bu sezon İtalyan temsilcisi Roma’dan Fransız temsilcisi Marsilya’ya satın alma opsiyonuyla zorunlu kiralık olarak gönderilen Cengiz Ünder, uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini Fransız temsilcisinde toparlama şansı bulmuştu.

24 yaşındaki oyuncu oyuna ve skora katkısıyla Fransız temsilcisinin en çok öne çıkan isimlerinden biri olurken, bu başarısı onu Marsilya taraftarlarının da çok sevmesini sağladı. Bununla birlikte hiçbir oyuncu takımından bağımsız değil ve takım kötü giderken oyuncular da bu durumdan ister istemez etkileniyor.

Nitekim Cengiz Ünder de benzer bir süreçten geçiyor. Marsilya mücadele ettiği alanlarda havlu atmaya Cengiz de bu kötü durumun bir parçası olmaya devam ediyor. UEFA Konferans Ligi Yarı Final aşamasında Marsilya ile Feyenoord eşleşmiş ve iki takım arasında oynanan ilk müsabakada Hollanda temsilcisi Marsilya’yı 3-2 mağlup etmişti.

Bu eşleşmenin ikinci maçı 5 Mayıs tarihinde oynandı ve bu sefer Marsilya rakibini konuk etti. Feyenoord’un avantajını korumak adına sahaya çıktığı maçta Marsilya bu durumun üstesinden gelemedi ve maç 0-0 sona erdi.

Bu sonuçlarla birlikte Feyenoord finale yükselirken Marsilya da turnuvaya veda etmek zorunda kaldı. Bu sezon bir alanda daha istediklerini başaramayan Fransız temsilcisinde moraller her geçen gün daha da bozuluyor.

10 Dakika

Öte yandan son dönemlerde hem çok formsuz olan hem de sakatlıklardan mustarip olan Cengiz Ünder de bu maçta istenilen etkiyi yaratamayan oyunculardan biri oldu. Maça yedek kulübesinde başlayan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, hocası tarafından görevlendirildiğinde tabelada 80’inci dakika gözüküyordu.

Geriye kalan 10 dakikalık süreçte Feyenoord’un katı savunmasını kırmak konusunda etkili olamayan Ünder’in performansı yeterli olmadı ve maç 0-0 sona ermiş oldu. Bununla birlikte Fransız basınının uzun bir süredir eleştirilerine devam ettiği temsilcimizin bu performansı konusunda nasıl bir yorum yapacağı da şimdiden merak konusu.

Bununla birlikte Marsilya adına sezonun geri kalan kısa kısmında herhangi bir hedef kalmadığını da dile getirmekte fayda var. Ligue 1 Paris Saint Germain’in şampiyonluğuyla tamamlanırken Fransa Kupası’nda da başarısızlık ortaya çıktı.

Elde avuçta sadece UEFA Konferans Ligi kalmıştı ancak bu sonuçla birlikte bir alanda daha havlu atmak kaçınılmaz oldu. Tüm bu süreçlerden sonra kulüp gelecek sezona bir başka teknik direktörle mi başlayacak yoksa bu durumu başarı mı sayacak sezon sonu göreceğiz.