Cengiz Ünder

Cengiz Ünder ve Arkadaşları Avrupa Sahnesinde

Son haftalarda gelen kötü sonuçlar sonrasında ciddi sarsıntılar yaşayan Marsilya, yaralarını sarmak istiyorsa bundan sonra oynayacağı maçlardan en iyi sonuçları almak ve Cengiz Ünder gibi oyuncularından daha iyi verim alabilmeyi öğrenmek zorunda. Mavi Beyazlı takım adına bu sezonun en gerçekçi hedefi olan UEFA Konferans Ligi macerası Karabağ karşısında alınan tur biletiyle devam ediyor ancak Cengiz Ünder’in takımının önünde Basel ile oynanacak maçlar bulunuyor.

Dengeli Dengesiz

Bu sezon Fransa Ligue 1 ve UEFA Konferans Ligi’nde göstereceği performanslarla her iki turnuvayı da olabilecek en iyi noktada bitirmeyi hedefleyen Marsilya’da işlerin son zamanlarda en iyi hâlinde olmadığını dile getirmek gerekir.

Mavi Beyazlı takım uzun bir süre iyi performanslar sergileyemedi ve temsilcimiz Cengiz Ünder başta olmak üzere pek çok oyuncunun yaşadığı ciddi form düşüklükleri eleştirilere neden oldu. Takım içerisinde dahi sorun olduğu anlaşılan bu durumun aşılması gerekiyor zira Marsilya adına sezon tam gaz devam ediyor.

UEFA Konferans Ligi’nde Azerbaycan temsilcisi Karabağ karşısında oynanan 2 maçtan alınan rahat galibiyetlerle birlikte Son 16 Turu’na adını yazdıran Fransız ekip, bu turda İsviçre’nin güçlü takımlarından Basel ile kozlarını paylaşacak.

İsviçre temsilcisi karşısında Fransa’da oynanacak ilk maçtan avantajlı bir skor çıkarmak isteyen Marsilya, bu maçı oldukça önemsiyor. Bununla birlikte Fransız temsilcisinin 10 Mart 2022 Perşembe günü TSİ 23’te başlayacak maç öncesi herhangi bir eksik oyuncusu bulunmuyor.

Basel’de ise durum tam tersine oldukça sıkıntılı. Raoul Petretta Albian Hajdari, Andrea Padula, Emmanuel Essiam, Andy Pelmard gibi önemli oyuncular Marsilya’nın sahasında oynanacak maçta görücüye çıkamayacaklar.

Cengiz’in Mutluluğu

Bu maç öncesi en iyi performans beklenen oyunculardan birisi de 24 yaşındaki temsilcimiz Cengiz Ünder olacak. Milli oyuncu ile alakalı olarak hafta içi yapılan açıklamada bonservisin de alınacağının açıklanması, taraftarlar nezdinde olumlu anlamda bir beklenti oluşturdu.

Roma’da geçen kötü süreçten sonra bir türlü toparlanamayan kariyerini Marsilya’da bir raya oturtan Cengiz Ünder, uzun bir süredir mutluluğunu dile getirdiği kulübünde kalmayı hak etmiş gibi görünüyor.

Skor katkısı açısından oldukça tatmin edici bir performans sergileyen 24 yaşındaki oyuncu, son haftalarda en ideal formunda olmasa da hâlâ daha takımın en iyi isimlerinden birisi olmaya devam ediyor.

Basel ile oynanacak maçta da teknik direktörü Jorge Sampaoli tarafından şans verilmesi durumunda yeteneklerini İsviçre temsilcisi karşısında sergilemeyi planlayan Cengiz Ünder adına bakalım sezonun sonuna kadar başka ne gelişmeler yaşanacak.

Bununla birlikte Marsilya’nın girdiği yapılanma ve araştırdığı pazarlar olabildiğince dikkat çekici. Ancak her ne olura olsun Cengiz Ünder’in bu durumlara yaptığı katkılar dışında kendisine çok güvenen bir takıma duyduğu aidiyet ve samimiyet olabilecek bir başka transferin de referansı olacaktır.