Cengiz Ünder

Cengiz Ünder ve Temsilcilerimizin Akşamı

Türk futbolunda her zaman olduğu gibi şimdi de yabancı kuralına dair tartışmalar devam ederken Marsilya’da Cengiz Ünder ve diğer büyük Avrupa kulüplerinde diğer temsilcilerimiz göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Avrupa Kupalarında kendi takımlarıyla birlikte boy gösteren temsilcilerimiz, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi’nde son 16 Turu’nun oynandığı bu haftada gösterdikleri performanslar ve takımlarıyla aldıkları galibiyetler sayesinde Avrupa’nın gündemine oturdular.

Kaybetmeyen Türkler

Herkesin malumu olduğu gibi her ne kadar EURO2020’de bir hezimet yaşamış olsalar da şu anki neslin Türkiye Milli Takımı adına en iyi nesil olup olmadığı uzun bir süredir tartışılıyor.

Leicester City’de forma giyen Çağlar Söyüncü, Marsilya’da forma giyen Cengiz Ünder, Inter’de forma giyen Hakan Çalhanoğlu gibi pek çok isim takımlarının en kritik isimleri durumundalar ve taraftarlar temsilcilerimize ayrı bir sevgi besliyor.

UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi’nde Son 16 Turu ilk maçlarının oynandığı haftada temsilcilerimizin gösterdiği performanslar ve takımlarının aldıkları galibiyetler Avrupa’nın gündemine oturdu.

Milli futbolcularımız Merih Demiral, Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü ve Orkun Kökçü’nün formasını giydiği takımların hepsi kendi maçlarından galip ayrılmayı başardılar. 10 Şubat günü oynanan maçlarda Marsilya forması giyen Cengiz Ünder, İsviçre temsilcisi Basel ile oynanan ilk ayakta 90 dakika sahada kaldı ve Marsilya maçtan Milik’in attığı 2 golle 2-1 galip ayrılmayı başardı.

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda Bayer Leverkusen ile karşı karşıya gelen Atalanta’da forma giyen başarılı savunma oyuncusu Merih Demiral da takımının 90 dakika boyunca sahada tuttuğu isimlerden birisiydi. Atalanta maçı 3-2 galip bitirmeyi başardı.

Yine Cengiz gibi UEFA Konferans Ligi’nde takımıyla boy gösteren savunmacı Çağlar Söyüncü de Leicester City’nin Fransız temsilcisi Rennes ile karşı karşıya geldiği maçta gösterdiği performansla takımının maçı gol yemeden kapatmasına katkı sağladı.

Hollanda’nın dev ekibi Feyenoord’da forma giyen Orkun Kökçü, takımının Sırp temsilcisi Partizan’ı 5-2’lik skorla dağıttığı maçta hücum anlamında gösterdikleriyle ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu hatırlatan bir performans sergiledi ve takdir topladı.

Dünya Kupası Elemeleri

Oyuncularımızın bu performansları aynı zamanda Milli Takım adına da oldukça değerli. Türkiye Dünya Kupası biletini cebine koyabilmek adına ilk Portekiz ile eğer Portekiz’i eleyebilirse İtalya ve Kuzey Makedonya arasında oynanacak maçtan galip ayrılan takımla zorlu mücadeleler yapacak.

Bahsi geçen isimler oldukça kilit rol üstleniyorlar ve bu durum Milli Takım adına avantaj olacak. Cengiz Ünder grup aşamasında takımın en iyi isimlerinden biriydi ve Ay Yıldızlılar 24 yaşındaki oyuncunun gösterdiği bu performans sayesinde rahatlama şansı bulmuştu.

Her ne olursa olsun tüm takımlarda forma giyen Milli oyuncularımızın hepsi bizleri bir şekilde gururlandırmayı biliyorlar ve kendi takımlarının da en çok sevilen oyuncularından olmayı başarıyorlar.