Cengiz Ünder

CENGİZ ÜNDER’DEN RUSYA’YA HARİKA GOL

CENGİZ ÜNDER’DEN RUSYA’ YA HARİKA GOL

Milli Takımımız UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup beşinci maçında İstanbul’ da ağırladığı Rusya’ yı 3-2 mağlup etti. Maç sonu açıklamalarda bulunan Cengiz Ünder, “İlk maçta da bence elimizden kaçırdık Rusya’yı, bugün galip gelmeyi bildik, tarihimizde ilk defa Rusya karşısında galibiyet aldık. Umarım daha fazla gol atarım, daha fazla asist yaparım ve Leicester City’ye döndüğümde de ülkemi gururlandırırım.” ifadelerini kullandı.

Cengiz Ünder

Rusya maçında gördüğü kart ile cezalı duruma düşen Cengiz Ünder, Çarşamba günü Puskas Arena’ da oynanacak Macaristan maçında kadroda olamayacak. 1-1 biten ilk maç sonrası dış basının Cengiz Ünder hakkında yazdıklarını hatırlayalım. Rus Kommersant gazetesi “Türkler ikinci yarıyı bekledi.” Başlığını kullanarak Rusya’ nın Uluslar Ligi’nde ilk defa puan kaybettiğini yazmıştı. İkinci yarıda Cengiz Ünder’ in etkisinden ziyade derin bir şeyler olduğunu aktaran gazete ikinci yarıda Türkiye’ nin aniden farklı bir oyun ortaya koymaya başladığını yazmıştı. Championat.com sitesi ise “Milli takımımız Uluslar Ligi’nde neredeyse evinde kaybediyordu. Türk Milli Takımı bir ana kadar hiç topa vuramadı. Tüm oyunlarının bağlı olduğu Ozan Tufan ve Hakan Çalhanoğlu topla çok ağır kaldılar. Devre arasından sonra Güneş, Jirkov ve Kuzyaev’in kanatları üzerindeki baskıyı artırmaya karar vererek Cengiz Ünder’ i oyuna soktu. Türk millilerin ikinci yarıda attıkları golü hak ettiklerini itiraf etmek gerekiyor. Zafere yakın olan taraf da Türklerdi” değerlendirmesini yapmıştı. Başarılı futbolcunun Rusya ağlarına gönderdiği mükemmel golle ilgili sosyal medya yorumlarına bakalım.

SOSYAL MEDYA YORUMLARI

  • Galatasaraylı Cengiz Ünder’i inşallah bir gün parçalı forma ile izleriz.  Çok klas bir sol ayağı var be..
  • Galatasaraylı Cengiz Ünder. Bir gün sen de giyeceksin parçalıyı.
  • Cengiz Ünder çok başka adam fark yaratıyor milli takımda.
  • Cengiz Ünder sol ayağı > Messi.
  • Cengiz Ünder. Türkiye’ nin Ronaldo’susun sen.
  • Gol desen var, karizma desen var. #CengizÜnder
  • Çok yakışıklısın cengiz, allah sahibine bağışlasın 🙂
  • Gözlerimiz hep seni aradı Sensiz takım hali fenaa #HaydiMilliTakım #cengizünder
  • #cengizünder ‘in #millitakimlar neler kattığını birkez daha gördük. Girdiği her maçta takımı ateşleyen, gol atan #cengizünder yokluğunda #millitakimlar sınıfta kaldı.