Cengiz Ünder

Cengiz ”Undertaker”

Cengiz Ünder’in Roma takımından Napoli takımına transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Roma Kulübü ile Napoli Kulübü Cengiz Ünder’in bonservis bedelinde ilk önce anlaşamasa da sonunda anlaşma sağlanmıştı. Cengiz Ünder’in Türkiye’ye Milli takım kampına geldiği dönemde milli futbolcunun milli takım dönüşü Napoli Başkanı ile görüşeceği ve sözleşmenin imzalanacağı iddia edilmişti. 22 yaşındaki futbolcunun yeni sezonda İtalya Serie A’da kalacağı düşünülürken cengiz Ünder Premier Lige transfer oldu.

Premier Ligi 2019-2020 futbol sezonunu 5. Sırada bitiren Leicester City Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etti. Cengiz Ünder 2020-2021 futbol sezonunda Leicester City forması ile mücadele edecek. Leicester City La Liga takımı Barcelona’dan Francisco Trincao’yu transfer etmeyi planlıyordu fakat Barcelona’dan gelen olumsuz yanıt üzerine bu transfer gerçekleşmedi. Premier Lig ekibi bu olumsuz cevap Cengiz Ünder’i transfer etmek için harekete geçti.

4 Yıl Sonra Aynı Tekrar Takımdalar

Leicester City takımında forma giyen bir diğer Türk futbolcu ise Çağlar Söyüncü’ydü. Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ünder Türkiye’deki futbol kulübü Altınordu forması giydiği dönemden takım arkadaşıydılar. İki başarılı futbolcu 4 yıl sonra Premier Ligi takımı Leicester City’de tekrar takım arkadaşı oldular.

Güncel Yazılar