Cengiz Ünder
2017 yılı

Cengiz Ünder Sağlık Kontrolünde

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz ayından beri İtalya Serie A takımı Roma formasını giyiyordu. 2019 yılı son aylarında Roma kulübü Cengiz Ünder’i satma kararı almıştı. Küresel salgın covid 19’un İtalya başata olmak üzere dünyayı etkisi altına almasıyla Cengiz Ünder’in satış düşüncesi bir süre rafa kalkmıştı. Haziran ayında Roma Cengiz Ünder’in satışını tekrar gündeme getirdi ve 22 yaşındaki futbolcuyu almak isteyen kulüpler ile görüşmeler yapıldı.

Serie A Kulübü Napoli’nin Cengiz Ünder’i transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Napoli ile bonservis bedeli ve ücrette anlaşılmayınca transfer gerçekleşmedi. Premier Ligi takımı Leicester City’den ise sürpriz bir atak geldi ve Cengiz Ünder Leicester City’e transfer oldu.

3 Milyon Euro Kiralama Bedeli

2020-2021 futbol sezonunda İngiltere Premier Ligi takımı Leicester City’de forma giyecek olan Cengiz Ünder 3 milyon Euro kiralama bedeli ve 25 milyon Euro satın alma opsiyonu transfer oldu. Leicester City’nin Barcelona takımından Francisco Trincao’yu transfer etmek istediği fakat Trincao için istenen 40 milyon Euro ücretin Premier Lig ekibi için yüksek olduğu iddia edildi.

Güncel Yazılar