Cengiz Ünder
UEFA Avrupa Ligi

UEFA Avrupa Ligi Maçında Covid 19 Paniği

Serie A takımı Roma 6 Ağustos Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi son 16 maçında La Liga ekibi Sevilla ile karşılaşacak. Karşılaşmada takımların sahaya çıkacak olan kadroları açıklandı. Sevilla’nın kadrosunda yer alan orta saha futbolcusu Nemanja Gudelj’in olması şok etkisi yarattı. Nemanja Gudelj’e 3 gün önce covid 19 teşhisi konmuş ve corona virüsü testi pozitif çıkmıştı.

‘’Sağlıklıyım’’

Sevilla’nın Sırp futbolcusu Nemanja Gudelj’in covid 19 testi pozitif çıkmasına rağmen ve tedavi sonrası 14 gün karantinada kalması gerekirken Roma maçı kadrosunda yer alması panik yarattı. Sevilla kulübü   Sırp futbolcuyu ileri tarihteki maçlarda oynatmak için kadroya dahil ettiğini ve Roma maçında sahaya çıkmayacağını ifade etti. Nemanja Gudelj’in maç kadrosunda olması Roma takımında da tedirginliğe yol açtı.

Corona virüsü tespit edilen Sırp futbolcu ise corona virüsü testinin pozitif çıktığını doğrulayarak virüs ile ilgili bir semptom göstermediğini söyledi. Nemanja Gudelj kendini çok iyi hissettiğini ve sağlıklı olduğunu belirtti. Temas yoğun bir spor olan futbolda futbolcuların test sonuçlarının pozitif çıkması tedirginliği daha da arttırıyor.

Güncel Yazılar