Cengiz Ünder
İspanya

İtalya’da Corona Virüsü Durdurulamıyor

İtalya ve İspanya başta olmak üzere bütün Avrupa’ya yayılan corona virüsü durdurulamıyor ve can almaya devam ediyor. İtalya’da ve İspanya’da her gün 300’den fazla kişi corona virüsünden hayatını kaybediyor. Virüsün şu ana kadar dünyada ölümüne yol açtığı kişi sayısı 7 bine yaklaştı. İtalya ve İspanya ile Almanya, Fransa, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri de virüse direnemediler. Avrupa ülkeleri olağanüstü hâl ilan ettiler ve ülkelerini karantinaya aldılar.

Corona virüsü Avrupa’da yayılsa da tüm dünyada etkisini gösteren ve yayılan bir virüs oldu. Ülkemizde de 11 Mart’ta bir vaka ile ortaya çıkan corona virüsünün bugün ülkemizde 50 vakası bulunuyor.

Cengiz Ünder İtalya’da Evinde

İtalya’da corona virüsünün otaya çıkması ile İtalya Serie A’da maçların önce seyircisiz oynanma kararı alınmış bir süre sonra da maçlar ertelenmişti. İspanya ve diğer ülkelerde de durum İtalya’dan farklı değildi. İtalya’da bulunan ve Serie A liginde Roma’da forma giyen Cengiz Ünder de İtalya’da evinde ve evden dışarı çıkmıyor.

İtalya Serie A’nın lider takımı Juventus başta olmak üzere Serie A’da mücadele eden birçok takımın futbolcularında corona virüsü tespit edildi ve futbolcular tedavi altına alındı